Buveinė
Įvairūs lapuočių ir mišrūs vidutinio bei vyresnio amžiaus miškai, parkai, ekstensyviai prižiūrimi sodai, gausiai apželdintos sodybos. Pirmenybę teikia plačialapiams medynams.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Paplitusi visur. Tinkamose buveinėse įprasta, bet natūraliai mažai kur gausi.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Mažesnė už didžiąją zylę ir į ją kiek panaši.
Gamtoje atskiriama nuo kitų paukščių iš būdingų apdaro ir giesmės.
Nuo panašiausios didžiosios zylės skiriasi šviesiai mėlynu viršugalviu, mėlyna apykakle, melsvais sparnais ir uodega.
Patelės apdaras kiek blyškesnis, bet lauko sąlygomis lytys atskiriamos sunkiai. Sezoniniai apdaro skirtumai labai menki.
Jaunikliai panašūs į suaugusius, bet daug blankesni. Jie apdare beveik neturi mėlynos spalvos. Suaugusių apdarą įgauna rudenį ir tuomet jie apdaru gamtoje nebesiskiria. Minta daugiausiai vabzdžiais ir voragyviais. Maistą renka daugiausiai nuo lapuočių medžių lapų ir smulkių šakelių.
Lizdus suka natūraliose drevėse ir kitų paukščių iškaltuose uoksuose. Dėl to yra labai priklausoma nuo miško ūkio intensyvumo ir ekologiškumo. Noriai užima inkilus su anga, per kurią į inkilą negali patekti svarbiausias konkurentas – didžioji zylė. Tinkamiausia mėlynajai zylei skirtų inkilų anga yra 2,8–3 cm.
Balsas
Giesmė sudaryta iš atskirų bendravimo frazių ir primena posmą "psit-sit-sirrrr" ar "psit-sit-sit-sididididi". Girdima įvairiu dienos metu. Pradeda aktyviau giedoti ankstyvą pavasarį. Apskritai gieda mažai. Dažniausi bendravimo balsai – frazė "čerrrerereri" ir negarsus šaukinys "ci-ci".