Sistemos D.U.K.

K:Kam skirta ši sistema?

Sistemos tikslas kaupti ir analizuoti paukščių stebėjimus vienoje vietoje. Dabar įvairūs stebėjimai yra išbarstyti po skirtingas sistemas ar netgi kaupiami įvairiose failuose. Tai yra ne tik neefektyvu, bet beveik visiškai nenaudinga, kadangi tokių stebėjimų susisteminimas ir analizė pareikalaus labai daug laiko. Tuo tarpu stebėjimai esantys sistemoje gali būti filtruojami ir analizuojami labai lengvai - kelių mygtuku paspaudimu.


K:Iš kur sistemoje tiek daug stebėjimų?

Rūta suvedė visus fenologijos ir retus stebėjimus iš įvarių šaltinių: forumo, failų, parkų direkcijų dienoraščių ir t.t. Į sistemą rankiniu būdu buvo suvesta daugiau nei 30000 stebėjimų! Įsivaizduokime, kad vieną stebėjimą įvesti užtrunka 1 minutę. Taigi buvo sugaišta apie 500 valandų arba beveik 21 para laiko vien tik suvedant duomenis. Užtat daugelis mūsų dabar gali matyti savo stebėjimų sąrašuose net ir tuos stebėjimus apie kuriuos galbūt jau ir buvom pamiršę :).


K:Kam naudojami stebėjimai?

Stebėjimai yra kaupiami, kad visiems būtų patogu matyti: kur, kas, ką, kada stebėjo. Įvesdami stebėjimus Jūs sutinkate, kad jie gali būti naudojami rengiant straipnius ar analizes, bei pateikti trečiosioms šalims LOD partneriams.


K:Ar bus vykdomi sistemos tobulinimo darbai?

Sistema bus palengva vis tobulinama. Tačiau šios sistemos kūrimas vyksta laisvu laiku, todėl visi sistemos tobulinimo darbai nebus įvykdyti greitai. Apie visus sistemos svarbiausius atnaujinimus būsite informuoti LOD facebook paskyroje. Net ir gera sistema bus nenaudojama, jei ji bus nepatogi vartotojams. Todėl jeigu pastebėjote klaidų, turite pasiūlymų/kritikos/idėjų - rašykite. Be grižtamojo ryšio sistema niekada nebus tokia, kokia galėtų būti :)