Sistemos naujienos

2019.04.03Sisteminiai atnaujinimai

Įvairūs sisteminiai atnaujinimai2019.02.03Vartotojų statistika Plačiau

Vartotojų statistika pateikiama dviem pjūviais:

  • Bendra statistika - čia galima rasti apibendrintą fenologijos statistiką per visą Jūsų stebėjimo ir duomenų rinkimo laikotarpį.
  • TOP'ai - čia galima rasti Jūsų daugiausia pateiktų fenologijos stebėjimų statistiką.2018.12.19Vartotojų profiliai Plačiau

Ilgai lauktas sistemos atnaujinimas - vartotojų paskyros - įgyvendintas!
Pagrindiniai pasikeitimai

  • Stebėjimo įvedimas tik registruotiems nariams;
  • "Mano fenologijos sąrašas" - sąrašas su visais Jūsų prieš tai įvestais stebėjimais;
  • Savo stebėjimų redagavimas, šalinimas;
  • Savo stebėjimų eksportas į excel;
  • Išplėstinės savo stebėjimų sąrašo filtravimo galimybės;
  • Profilio duomenų keitimas;
  • Asmeninė statistika [kuriama].

Registracija
Pirmas žingsnis labai paprastas - užsiregistruojate, t.y. užpildote nedidelę 6 laukų formą. Jeigu jau esate vedę stebėjimus, tai registruokites tokiu vardu ir pavarde, kokiu esate įvesti į sistemą kaip stebėtojas. Tokiu būdu administratorius žinos, kad toks stebėtojas jau egzistuoja ir priskirs visus Jūsų įvestus stebėjimus. Prisijungti galėsite, kai administratorius Jus patvirtins.

Senų stebėjimų priskyrimas
Dažnai būna, kad žmonės stebi kartu ir prie stebėjimo yra du ar daugiau stebėtojų. Kas bus tokiu atveju? Stebėjimo "savininku", t.y. galės stebėjimą redaguoti ir šalinti tas, kuris pirmas susikurs vartotoją (nes jam administratorius priskirs stebėjimus). Kiti stebėtojai vėliau susikūrę vartotojus taip pat savo sąraše matys šiuos stebėjimus, tiesiog negalės jų redaguoti.

Kodėl negalima įvesti stebėjimo neprisijungus?
Visų mūsų tikslas yra korektiški ir teisingi stebėjimų duomenys. Sistemos tikslas palengvinti duomenų kaupimą ir analizę. Tam ir buvo reikalingi šie pakeitimai. Suprantama, stebėjimo įvedimas neprisijungus - yra paprasčiau. Vis dėlto realiose sistemose tokia praktika ne tik kad netaikoma, bet yra ir žalinga. Įsivaizduokite situaciją, kai į sistemą ateina visiškai ornitologijoje nesusigaudantis asmuo, net nebūtinai piktavališkas. Kadangi įvedimo forma buvo vieša, tai jis, pasirinkęs bet kokius stebėtojus, gali privesti N stebėjimų. Net jeigu ir bus pastebėta, kad stebėjimai pilasi kaip iš gausybės rago - iš kur žinoti kokie yra tikri, o kokie ne? Vienintelis būdas būtų susisiekti su stebėjimų autoriais, jei turimi jų kontaktai. Bet įsivaizduokite kiek reiktų gaišti laiko, jei aiškintis dėl kiekvieno stebėjimo tikrumo? Kolkas tokių situacijų nepasitaikė, bet geriau apsidrausti. Be abejo, gali užsiregistruoti asmuo ir pradėti vesti akivaizdžiai realybės neatitinkančius stebėjimus. Tokiu atveju administratorius gali užblokuoti vartotoją ir jis daugiau negalės prisijungti. Be to dabar įvedimo formoje Jums bus parinktas Jūsų stebėtojas, taigi įvesti stebėjimą galėsite dar greičiau :)

Pabaigai
Kaip jau minėta, sistemos tikslas palengvinti duomenų kaupimą ir analizę. Net ir gera sistema bus nenaudojama, jei ji bus nepatogi vartotojams. Todėl jeigu pastebėjote klaidų, turite pasiūlymų/kritikos/idėjų - rašykite. Be grižtamojo ryšio sistema niekada nebus tokia, kokia galėtų būti :)