Buveinė
Lapuočių ir mišrūs vidutinio ir vyresnio amžiaus miškai. Pirmenybę teikia šlapioms vietoms, slėnių miškams su daug nudžiūvusių ar džiūstančių medžių. Peri senuose ekstensyviai prižiūrimuose soduose.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Paplitusi visur ir viena iš įprastų miško paukščių rūšių. Pastaruoju metu gausa labai sumažėjusi.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Mažesnė už didžiąją zylę ir didesnė už pilkąją pečialindą.
Panašiausia į šiaurinę pilkąją zylę. Už ją truputį didesnė ir rudesniu viršumi. Išskyrus rudenį, jos sparnas vienspalvis (tuo tarpu šiaurinės pilkosios zylės – su šviesia juostele). Nuo viršugalvio ateinanti juoda juosta mažiau nusitęsia link nugaros. Viršugalvyje ji blizga. Juoda dėmė smakre ir gerklės srityje mažesnė ir kompaktiškesnė. Skruostai pilkesni.
Patinas apdaru panašus į patelę. Jaunikliai panašūs į suaugusius, bet jų viršugalvis tamsiai rudas ir nežvilgantis, kaip suaugusių.
Rudenį tik ką išsišėrę tiek jauni, tiek ir suaugę paukščiai panašesni į šiaurinę pilkąją zylę, nes jų plasnojamųjų plunksnų kraštai gali sudaryti šviesios dėmelės sparne įspūdį. Todėl rudenį vien šiuo pažymiu pasitikėti negalima.
Uoksinis paukštis, kuris dažniau pasinaudoja ir kitų paukščių iškaltais uoksais, natūraliomis drevėmis bei rečiau – inkilais.
Minta daugiausiai bestuburiais (vyrauja vabzdžiai ir voragyviai) ir įvairių augalų sėklomis. Šios rūšies mitybos elgesio ypatumai gali būti viena iš gausos sumažėjimo pastaraisiais metais priežasčių. Mat nustatyta, kad paukščiai labiausiai prisitaikę maitintis ant sausų medžių, kurie nepakankamai ekologiškame miško ūkyje šalinami, iškertami pirmiausiai.
Balsas
Bendravimo balsas – aštrus "psiv" ir mažiau ausį rėžiantis "pitčiu" (nebūdingas šiaurinei pilkajai zylei). Kiti bendravimo balsai, kaip "džii-džieie", panašūs į šiaurinės pilkosios zylės. Giesmė sudaryta iš monotoniškų švilpimų "ti-ti-ti…" (panaši į šiaurinės pilkosios zylės giesmės fragmentus, bet atliekama skubiau) ar "piti-piti…" (kiek primena juodosios zylės giesmę). Giedoti pradeda dar žiemą.