Buveinė
Įvairiausi miškai – dažniau mišrūs ir spygliuočių. Vengia labai šviesių, be trako ir pomiškio pušynų bei labai šlapių ir labai tamsių medynų.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Aptinkama visur. Viena iš dažnesnių mūsų miškų paukščių.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Panašaus dydžio kaip ir kitos šalyje perinčios pečialindos. Gamtoje patikimiausiai atpažįstama iš labai charakteringos ir lengvai įsimenamos giesmės.
Viršus pilkai ar rudai žalsvas – gana tamsus. Apačia balsva. Krūtinė ir gerklė su gelsvu ir/ar rudu atspalviu. Dažnai paukščiai turi žalsvai rudos spalvos patamsėjimus krūtinės šonuose, ir šis požymis svarbus nustatant rūšį. Kojos tamsios. Antakis trumpas ir nelabai išsiskiriantis. Tamsi juostelė per akį. Neblogai matomas šviesus siauras puslankis po akimi.
Didžiojoje Europos dalyje aptinkamas porūšis P. c. collybita, Skandinavijoje – P. c. abietinus, nuo Uralo į rytus – P. c. tristis. Vizualiai gamtoje porūšių collybita ir abietinus atskirti beveik neįmanoma. Šalyje rudens traukimo metu aptinkami visų porūšių paukščiai. Pilkosios pečialindos sibirinio porūšio paukščių viršus nuo viršugalvio iki pečių šviesesnis ir neturi žalsvo atspalvio (tiesiog pilkai rudas). Antakis šviesus. Ausų dengiamosios plunksnos, kaklo ir krūtinės šonai pilkai rudi ir neturi collybita porūšio paukščiams būdingo gelsvo atspalvio. Traukimo metu šis atspalvis esti tik antuodegyje.
Minta smulkiais bestuburiais – daugiausiai vabzdžiais.
Balsas
Giesmė labai nesudėtinga. Tai daug kartų garsiai kartojama vienskiemenė frazė "cilp calp". Primena balsą, kurį sukelia iš aukštai į vandens indą krintantys vandens lašai. Tarp šių švilpčiojimų serijų patinėlis dar tylokai taria trumpą keletą kartų kartojamą frazę "cev, cev…". Giedantis patinėlis dažnai tupi medžio viršūnėje, o rečiau – lajoje. Bendravimo balsas – trumpas periodiškai kartojamas "fjuit". Jis labai panašus į ankstyvosios pečialindos balsą.