Buveinė
Įvairūs miškai. Mėgsta reljefingas vietas – šlaitus, griovas.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Nepakankamai ištirtas, tačiau matyta įvairiose vietose. Manoma, kad perinčių paukščių populiacijos gausa kasmet labai nevienoda.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Truputį mažesnė už pilkąją pečialindą ir didesnė už nykštuką. Geriausiai gamtoje atpažinti galima iš specifinės giesmės. Paukštis labai judrus, lajoje nuolat juda, todėl apžiūrinėti apdaro detales su žiūronu gana sudėtinga.
Viršus žalsvai rudas ar pilkas. Skersai sparno yra viena ryški šviesi juostelė. Viršugalvis apvalus (ne plokščias). Ryškūs šviesūs "antakiai" ir tamsi juostelė per akis. Gerklė ir krūtinė gelsvos spalvos. Likusioji apačia pilkšvai balta. Ji gali būti su rusvu ar gelsvu atspalviu, bet nebūna geltona.
Svarbiausi skiriamieji apdaro požymiai – ryškūs balsvi "antakiai" (nuo snapo pamato iki pakaušio) ir siaura, neryški juostelė skersai sparno. Esant šviežioms plunksnoms kartais gali būti pastebima labai trumpa ir dar mažiau ryški antra juostelė. Posnapis šviesus.
Panaši į kitų rūšių pečialindas. Nuo ankstyvosios skiriasi tamsiomis kojomis, iškilesniu viršugalviu ir šviesia juostele per sparną.
Nuo arktinės pečialindos skiriasi iškilesniu viršugalviu, mažesniu snapu ir tamsiomis kojomis.
Minta daugiausiai vabzdžiais, kuriuos renka nuo lapijos ir gaudo ore.
Balsas
Giesmelė visuomet giedama lyg skubant. Giedodamas patinėlis nuolat lajoje šokinėja, juda tarp šakų. Girdėti "citi, citi-citi, citiviti, citiviti-vitiviti-citi". Gieda didžiąją dienos dalį.