Buveinė
Peri vešliuose, aukštuose ir tankiuose nendrynuose, užimančiuose nebūtinai didelį plotą. Dažniausiai įsikuria vandens telkinių pakrantėse.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Išplitusi visame krašte. Vienas gausiausių prie vandens gyvenančių paukščių.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Daug didesnė už kitus Acrocephalus genties paukščius. Nors masė kaip naminio žvirblio, bet dėl ilgos uodegos dydžiu panaši į varnėną. Elgesiu ir išvaizda labai primena mažąją krakšlę. Nuo panašių šios genties rūšių ir ypač nuo mažosios krakšlės gamtoje geriausiai skiriasi giesme ir dydžiu.
Abiejų lyčių paukščių apdaras nesiskiria. Rudenį viršus pasidaro kiek rudesnis, o apačia įgauna nelabai ryškų gelsvai rusvą atspalvį. Jaunikliai panašūs į suaugusius, tik rudesni.
Minta bestuburiais, daugiausiai vabzdžiais. Retai maitinasi smulkiais stuburiniais.
Patinai aktyviai gina lizdo teritorijas. Susitikę su teritorijos "pažeidėju" papučia plunksnas, kad atrodytų didesni.
Labai gilius lizdus suka apipindama keletą nendrių stiebų. Kiaušiniai ar jaunikliai neiškrenta į vandenį net nendrėms smarkiai siūbuojant. Kai kada lizdai esti labai arti vienas kito.
Balsas
Giesmė labai garsi ir joje labai gausu karkiamųjų frazių. Ypač įsimintinos frazės "kerre-kerre", "čerre-čerre-čer", "kr-kr-čiri" ir pan.
Patinas gieda tupėdamas dažniausiai ant nendrės pusiau atviroje vietoje. Kartkartėmis keičia giedojimo vietą ir tuomet galima pastebėti iš vienos nendryno vietos į kitą perskrendančius paukščius. Gieda didesnę dienos dalį.