Buveinė
Veisimosi buveinė – greitos tėkmės, ypač kalnų upelių slėniai. Traukimo ir žiemojimo metu aptinkamas prie neužšalusių upelių. Pirmenybę teikia sraunumoms, greitos tėkmės vietoms.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Tinkamose buveinėse šaltomis žiemomis stebimas visoje šalyje. Dažnesnis rytinėje dalyje. Negausus.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Varnėno dydžio ar kiek mažesnis prie vandens gyvenantis paukštis. Kūnas kompaktiškas. Dėl specifinės išvaizdos ir buveinės nesupainiojamas su kitų rūšių paukščiais.
Suaugusio apdaras tamsiai rudos spalvos. Gerklė ir krūtinė baltos spalvos. Nugara neryškiai ir tik iš arti pastebimai išmarginta tamsesnėmis dėmelėmis, kurios sudaro žvynuotumo įspūdį. Uodega trumpa. Patino ir patelės apdaras nesiskiria. Taip pat nesikeičia suaugusių paukščių apdaras skirtingais sezonais. Panašių kitų paukščių nėra.
Jaunikliai paukščiai kūno forma panašūs į suaugusius, bet daug šviesesni – pilkai rudi su aiškiu raibumu. Jų tamsios nekontrastingos juostelės sudaro skersinį raštą, kuris ypač matomas apatinėje kūno pusėje. Nuo rudens jų apdaras jau nesiskiria nuo suaugusių, todėl Lietuvoje žiemojančių paukščių jauniklių apdaru nematome.
Laikosi pavieniui. Skraido greitai, neaukštai virš vandens. Sparnais plasnoja labai tankiai. Maitinasi smulkiais vandens gyviais ir gali nardyti, panėręs bėgioti upelio dugnu. Plaukia naudodamasis sparnais. Į vandenį šoka nuo ledo, sniego.
Balsas
Bendravimo balsas (girdimas ir žiemojimo metu) – šaukinys "dzit, dzit…". Giesmė sudėtinga.