Buveinė
Veisimosi buveinė – dažniausiai kalnų upelių slėniai. Lygumų kraštovaizdžiuose gyvena palei miško upelius prie nedidelių atvirų vietų. Traukia atviru ir pusiau atviru kraštovaizdžiu.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Nepakankamai ištirta rūšis. Reta.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Geltonosios kielės dydžio ir truputį mažesnė už baltąją kielę. Į akis labiausiai krenta ypač ilga, ilgesnė nei kitų kielių, uodega. Skrendančios išilgai sparno iš viršaus ir apačios matoma balta juostelė (nutįsusi per mažųjų plasnojamųjų plunksnų pamatus). Kitų rūšių kielių sparnai tamsūs. Kojos rusvos – šviesesnės nei kitų kielių. Sparnai juodi. Antakis baltas.
Patino apačia geltona. Šonai truputėlį šviesesni. Smakras ir gerklė juodi. "Ūsų" juostelė balta. Didžioji nugaros dalis ir galvos viršus pilkos spalvos. Pusiaujas ir antuodegis žalsvai geltoni. Pirmamečiai patinai vasarą panašūs į suaugusias pateles.
Patelė panaši į patiną, bet blyškesnė. Gerklė ir smakras juosvi ar net balti su tamsiomis dėmelėmis. Pilvo vidurinė dalis ir kūno šonai gelsvai balsvi. Kitos apdaro dalys panašios į patino. Žalsvai geltonas pusiaujas ir antuodegis yra svarbūs patelės skiriamieji požymiai, norint ją skrendančią atskirti nuo geltonosios ir geltongalvės kielių patelių (pastarųjų ši kūno vieta ne geltona). Rudens apdaru patinas ir patelė baltesni. Gerklė be juodų dėmių – balsva.
Balsas
Bendravimo frazė panaši į kitų kielių ir primena "zi-zi". Giesmelė sudaryta iš panašių ilgesnių frazių "ziss-ziss-ziss-zis". Gieda tupėdama ir skraidydama. Apskritai gieda mažai.