Buveinė
Aukštapelkės, išeksploatuoti besirenatūralizuojantys durpynai. Rečiau žuvininkystės tvenkiniai, kitokios pelkės. Pirmenybę teikia vietoms prie vandens.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Paplitusi visame krašte, bet net tinkamose buveinėse apyretė. Nauja rūšis, kuri šalyje plačiai išplito per pastaruosius 20 metų.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Panašaus dydžio kaip geltonoji kielė ir truputį mažesnė už baltąją kielę.
Skirtingų lyčių paukščių apdaras skiriasi. Svarbus požymis bet kokiu apdaru yra dvi baltos ryškios juostelės skersai sparną. Patelių ir patinų rudens apdaru šonai pilki. Šių požymių neturi nei geltonoji, nei kalninė kielės.
Suaugusio patino apačia ir visa galva geltonos spalvos. Pakaušyje ir galvos šonuose geltona spalva apvedžiota juoda juostele. Nugara pilka.
Patelės apačia blyškesnė. Dažniausiai ji esti gelsva ir balsva, bet niekad nebūna ištisai geltona kaip patino. Viršugalvis pilkas (neturi patinui būdingos juodos spalvos). "Antakiai" geltoni. Ausų dengiamosios plunksnos tamsiai pilkos.
Nuo suaugusios geltonosios kielės patelės labiausiai skiriasi pilka nugara ir šonais, geltonu "antakiu" bei ilgesne uodega. Nuo kalninės kielės patelės skiriasi geltonais smakru, gerkle ir pagurkliu ir geltonu "antakiu" bei pilkais šonais. Rudens apdaru suaugę esti panašūs į pateles pavasarį.
Balsas
Bendravimo balsas ir giesmelė bei elgesys labai panašūs į geltonosios kielės.