Buveinė
Peri įvairiuose miškuose. Lizdus suka tankiose vietose, ypač eglynuose. Medžiojantis aptinkamas taip pat atvirame bei urbanistiniame kraštovaizdžiuose.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Paplitęs visame krašte, bet perėjimo metu niekur nėra gausus. Ne veisimosi laikotarpiu kai kur įprastas.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Paprastojo suopio dydžio ar už jį kiek mažesnis. Charakteringiausi skrendančio morfologiniai požymiai – platūs ir santykinai trumpi sparnai ir ilga uodega. Laikant rankose į akis krinta labai stiprios kojos, ypač stori pastabiai ir itin aštrūs bei ilgi nagai (skirti vikriam grobiui sučiupti ir laikyti).
Suaugusio patino viršus pilkai melsvas. Apačia balta su tamsiu skersiniu raštu. Apytikriai varnos dydžio. Skrisdamas dažniausiai periodiškai tankiai plasnoja sparnais, o po to nedidelį atstumą sklendžia. Skridimas mažiau banguotas nei paukštvanagio. Skrendantis lengvai supainiojamas su paukštvanagio patele. Vis dėlto už ją yra didesnis, jo sparnų mostai ne tokie tankūs, patys sparnai platesni, uodegos galas apskritesnis, o pamatas platesnis už jos galą.
Suaugusios patelės viršaus apdaras pilkas su kiek rudu atspalviu. Ji dydžiu labai artima paprastajam suopiui. Palyginti su patinu patelės viršugalvis šviesesnis, o "antakis" blyškesnis.
Jauniklių viršus rudas, išmargintas nelabai ryškiomis šviesesnėmis ir tamsesnėmis dėmelėmis. Apačia balsva su gelsvu ir oranžiniu atspalviais ir išmarginta pailgomis vertikaliai kylančiomis rudomis dėmėmis. Jos nesudaro suaugusiems paukščiams būdingo skersinio rašto.
Grobio tykoja ramiai tupėdamas, laukdamas arba sklando stebėdamas iš aukštai. Dažniausiai skraido pusiau atviromis vietomis neaukštai ir stengiasi aukas užklupti netikėtai.
Balsas
Girdimas daugiausiai tik veisimosi metu. Gana įvairus. Prie lizdo dažniausiai girdima skardi daug kartų kartojama frazė "ke ke ke…". Viena iš frazių panaši į paprastojo suopio.