Buveinė
Atviros ar pusiau atviros natūralios vietovės: pelkės, raistai, apleistos pievos ir aplinkiniai laukai. Ne veisimosi metu aptinkama įvairiuose daugiausiai atviruose kraštovaizdžiuose.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Aptinkama visoje šalyje, bet dažnesnė prie pelkių, apyežerių ir nemelioruotame agrariniame kraštovaizdyje. Reta. Stebimi dideli ilgalaikiai gausos pokyčiai (prieš dešimtmetį buvo daug dažnesnė nei dabar).
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Šiek tiek mažesnė už nendrinę lingę. Kaip ir kitoms lingėms būdingi ilgi siauri sparnai, lieknas kūnas ir ilga uodega. Skraido neaukštai krypuodama (tuo elgesys panašus į juodosios žuvėdros).
Suaugusio patino apdaras labai panašus į javinės lingės apdarą. Skiriasi tamsiomis juostelėmis sparnuose skersai mažąsias plasnojamąsias plunksnas, kiek didesnėmis juodomis dėmėmis sparnų galuose, tamsesne nugara.
Suaugusi patelė labai panaši į stepinės lingės patelę. Geriausia atskirti iš kitokio silueto, ypač iš ilgų, siaurų sparnų. Nuo stepinės lingės patelės skiriasi šviesesniu kūnu, sparnų dengiamosiomis ir mažosiomis plasnojamosiomis plunksnomis. Be to, gerai matoma platoka šviesi juostelė skersai plasnojamųjų plunksnų (stepinės ji beveik nematoma ties pilvu). Pievinės lingės apatinės kūno dengiamosios plunksnos išmargintos skersinėmis juostelėmis (stepinei tai nebūdinga), o sparnų tamsus apvadas mažųjų plasnojamųjų plunksnų srityje ryškus (stepinės neryškus).
Jaunikliai iš viršaus panašūs į suaugusias pateles, bet kiek tamsesni. Iš apačios skiriasi rusvai rudais kaklu, krūtine, pilvu ir sparnų dengiamosiomis plunksnomis. Jų mažosios plasnojamosios plunksnos daug tamsesnės. Nuo labai panašių stepinės lingės jauniklių skiriasi šviesesniais kaklo šonais ir tuo, kad neturi šviesių "apykaklių".
Balsas
Veisimosi metu arti lizdo girdimas neretai. Gana įvairus. Kai kurios skardžiu balsu tankiai kartojamos frazės (pvz., "ki-ki-ki") panašios į daugelio vanaginių paukščių balsą.