Buveinė
Veisiasi sausesnėse atvirose ir iš dalies atvirose vietovėse: stepėse, miškastepėse, žemės ūkio kraštovaizdyje.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Aptinkama migravimo metu. Seniau buvo negausiai aptinkama beveik kasmet. Dažnesnė šalies vakarinėje dalyje.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Kiek mažesnė už nendrinę lingę. Labai panaši į javinę ir pievinę linges. Kaip ir kitos lingės, skraido neaukštai, lėtu polėkiu ir krypuodamos į šalis. Sklendžia taip pat pakeltais sparnais.
Suaugęs patinas veisimosi apdaru nuo panašios javinės lingės skiriasi juodų dėmių sparnų galuose forma ir dydžiu (juodas plotas mažesnis ir siauresnis). Kūno apdaras gerokai šviesesnis. Viršus balsvas, o antuodegyje baltos dėmės beveik nematyti. Apačia balta, išskyrus šviesiai pilką galvą ir kaklą.
Suaugusi patelė raiba ir labai panaši į stepinės ir pievinės lingių pateles. Nuo pievinės skiriasi tuo, kad viršuje mažosios plasnojamosios plunksnos yra vienodo atspalvio (tamsiai rudos) ir didžiųjų sparno dengiamųjų plunksnų gale nebūna juodos juostelės (suaugusios pievinės lingės požymis). Palyginti su pievinės lingės patele skrendančios stepinės lingės patelės apačia tamsesnė: turi tamsesnes mažąsias plasnojamąsias, kūno dengiamąsias plunksnas. Jos krūtinė taip pat tamsesnė.
Jaunikliai panašūs į suaugusias pateles (ypač stebint iš viršaus), bet jų krūtinė, pilvas, pauodegys ir kojų plunksnos ištisai rusvai rudos spalvos. Nuo panašių pievinių lingių jauniklių skiriasi gelsva "apykakle" – savotišku ryškiu vienspalviu "žiedu", kuris esti kaklo viršutinėje dalyje. Be to, kaklo šonai esti tamsiai rudi.
Suaugusių paukščių apdarą galutinai įgauna tik trečiaisiais metais. Tuo tarpu antraisiais metais nesubrendusių individų apdaras gali labai skirtis – t.y. pavasarį panašus į pirmamečių, o rudenį – į suaugusių. Tačiau kai kurie jauni individai į suaugusius labiau panašėja jau pavasarį.
Balsas
Įvairus. Kartais girdimas švilpimas, kartais vienskiemeniai tankiai kartojami "kik-kik-kik". Prie lizdo gana triukšmingi.