Buveinė
Peri įvairiuose miškuose. Mėgsta vietas prie aikščių, pievų, nedidelių pelkučių.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Paplitęs visame krašte. Apyretis.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Paprastojo suopio dydžio. Apdaro atspalviai, ypač krūtinės ir pilvo, labai varijuoja. Esti labai šviesių, vidutiniškai šviesių (dažniausiai aptinkama forma), tamsių bei rudų individų. Išvaizda labai panašus į paprastąjį suopį. Labiausiai skiriasi maža melsvai pilka panašia į gegutės galva ir ilgesne uodega.
Atpažįstant skrendantį paukštį svarbu žinoti, kad uodegos ilgis artimas sparno pločiui. Uodegos galas šiek tiek užapvalintas. Sklendžiant sparnai laikomi kiek nuleisti. Nemažai sklando. Sparnų mostai kiek lėtesni nei suopio, o patys sparnai kiek ilgesni.
Suaugusio patino galva pilkai melsva. Skrendantį suaugusį patiną nuo patelės galima atskirti iš kelių požymių. Patino ilgiausių didžiųjų plasnojamųjų plunksnų juodi tik patys galai, o jų riba su šviesia sparno dalimi labai kontrastinga. Kitų plasnojamųjų plunksnų galai taip pat juodi, ir šis tamsus sparno apvadas gerai pastebimas. Sparnų apačioje ilgųjų plasnojamųjų plunksnų srityje išilgai sparno eina 2–3 tamsios juostelės. Tarp išorinio tamsaus apvado ir gretimos išilgai sparną einančios tamsios juostelės yra plati šviesi juosta (2–3 kartus platesnė nei tamsus apvadas). Suaugusi patelė nuo patino skiriasi tamsesniu ir rudesniu apdaru. Skrendanti skiriasi ilgesniais juodais plasnojamųjų plunksnų galais. Šviesi juostelė tarp išorinio tamsaus sparnų apvado ir artimiausios tamsios išilgai sparno einančios juostelės yra panašaus pločio kaip ir kitos šviesios juostelės (plg. patino sparnų apačios raštą). Be to, ties liemeniu matyti ne tik apvado, bet ir daugiau (1–2) tamsių išilgai sparnų einančių juostelių. Patelių viršus esti tamsiai rudas (tamsesnis nei patinų), o tamsios juostelės beveik nematomos.
Balsas
Paukščiai gana tylūs, bet jų balsai neretai girdimi veisimosi metu netoli lizdo (balsas yra svarbus teritorinio elgesio elementas). Jis primena frazę "gliuu-juu, gliuu-juu" ir gana gerai skiriasi nuo paprastojo suopio balso.