Buveinė
Veisimosi metu – vidutinio dydžio ir nedideli stovinčio bei lėtai tekančio vandens telkiniai, ypač gausiai apaugę vandens augalija. Migravimo metu taip pat stebimas jūrų pakrantėse. Žiemoja neužšalusiuose įvairiuose vandens telkiniuose.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Veisimosi metu aptinkamas nereguliariai. Perintis randamas labai retai. Migravimo ir žiemojimo metu vidaus vandenyse retas, Baltijos pajūryje – dažnesnis. Žiemoja ne kasmet.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Gerokai mažesnis už rudakaklį ir pastebimai didesnis už mažąjį kragus.
Veisimosi apdaru nuo juodakaklio krago lengviausia atskirti iš rudo kaklo, nuo snapo pamato galvos šonais besitęsiančios, link pakaušio platėjančios gelsvos juostelės ir žemesnės kaktos (kitokios galvos formos).
Žiemos apdaru skruostai ir kaklo priekinė dalis yra visai balti. Tarp snapo pamato ir akių yra apskrita pilka dėmelė. Jaunų paukščių skruostai vėlyvą rudenį esti vis dar šiek tiek dryžėti, lyg murzinesni.
Balsas
Veisimosi metu kaip ir kiti kragai – triukšmingas. Tuoktuvių balsai girdimi dieną ir naktį. Jie primena dundėjimą. Aštrus, bet melodingas trumpomis serijomis šaukiamas "heeaarr". Šaukia ir balsu, primenančiu ilgasnapės vištelės balsą.