Buveinė
Veisimosi buveinė – atviras žemės ūkio kraštovaizdis. Mėgsta daugiamečių žolių (ypač dobilų) laukus. Lizdinėje teritorijoje gali visai nebūti medžių (jei yra kitų teritoriniam elgesiui būtinų aukštesnių objektų – tvorų, akmenų, stulpų, elektros perdavimo linijų ir pan.).
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Nepakankamai ištirtas. Turimais duomenimis, reta ir paplitusi fragmentiškai. Randama ne kasmet.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Didesnė už naminį žvirblį ir didžiausia iš visų regione aptinkamų startų. Apdaru gerokai primena dirvinį vieversį. Atpažįstama iš apdaro, specifinės giesmės ir iš dalies elgesio.
Viršus pilkai rudas su išilginiu tamsiu raštu. Apačia balsva su retomis pailgomis tamsiomis dėmelėmis. Skirtingai nei dirvinių vieversių ir geltonosios startos jauniklių (šie beveik neturi geltonos spalvos ir gali būti painiojami su pilkąja starta), pilkosios startos uodega vienspalvė (dirvinio vieversio ir geltonosios startos kraštinės vairuojamosios plunksnos baltos). Galvos šonuose jokių ryškių juostelių nėra. Patinas ir patelė apdaru nesiskiria. Rudens- žiemos apdaru skiriasi labai mažai, tik šonai esti šiek tiek tamsesni.
Trumpą atstumą perskrenda kojų nepritraukdama prie kūno.
Balsas
Bendravimo balsai – aštroka metališka frazė "tčit" ir trumpas "fžiiitt". Giesmė nemelodinga, lyg džeržgiamųjų garsų rinkinys. Primena greitėjančiai atliekamą posmą "ti, ti, ti-zik-zik-zkzkzkzrisssss".