Buveinė
Peri pusiau atvirame kraštovaizdyje – dažniausiai agrariniame, tačiau retokai aptinkama ir plynose kirtavietėse.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Paplitusi visame krašte. Tinkamose buveinėse dažna.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Apytikriai naminio žvirblio dydžio. Atpažįstama iš išvaizdos ir giesmės. Apdare vyrauja geltona spalva. Vienas iš įprastų mūsų agrarinio kraštovaizdžio paukščių.
Suaugęs patinas veisimosi apdaru atpažįstamas iš citrinos geltonumo spalvos, kuri ypač ryški galvos ir pilvo srityse. Antuodegis ir pusiaujas rusvai rudi.
Patelė panaši į patiną, bet jos apdare geltonos spalvos mažiau. Retai pasitaiko, kad geltonos spalvos galvos šonuose iš viso nebūna. Krūtinė ir šonai tamsiai rudos spalvos ir su pailgomis tamsiomis dėmelėmis.
Rudens apdaru suaugę paukščiai esti blyškesnių spalvų ir apskritai tamsesni: geltonos spalvos sumažėja ir padaugėja žalsvai rudos. Labiau pakinta patino apdaras, tačiau labai mažai patelės.
Jaunikliai neturi geltonos spalvos apdare ir už vyresnius paukščius dėmėtesni. Po šėrimosi gamtoje nuo suaugusių beveik nebesiskiria. Pirmamečiai patinai panašūs į pateles, o jaunų pirmamečių patelių apdare geltonos spalvos mažiau nei suaugusių, bet paukščių amžių lauko sąlygomis atskirti sunku.
Minta daugiausiai augaliniu maistu, ypač įvairiomis sėklomis. Vasarą sulesa nemažai vabzdžių.
Išskyrus veisimosi laikotarpį, laikosi būreliais. Būreliai daug klajoja ieškodami maisto.
Balsas
Giesmė nesudėtinga ir kiek melancholiška. Primena "zi-zi-zi-zi-zi-ziiuuu". Paskutinė frazė skamba aukštesniu tonu. Gieda patinėlis tupėdamas atviroje, dažniausiai vienoje iš lizdinės teritorijos aukštesnių vietų. Bendravimo frazės tylios – primena "crip", "ciriūp".