Buveinė
Veisimosi buveinė – taigos ir miškatundrės miškai. Traukimo metu ir žiemą mūsų krašte daugiau laikosi agrariniame kraštovaizdyje.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Aptinkamas visame krašte. Įprastas.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Daug mažesnis už naminį žvirblį. Panašus (ypač patelė) į kai kuriuos kitus kikilinių šeimos paukščius. Nuo jų gamtoje lengvai skiriasi apdaru. Svarbu žinoti, kad čimčiakų išvaizda gerokai varijuoja.
Veisimosi metu viršuje vyrauja įvairaus šviesumo pilka spalva. Labai ryškus tamsus išilginis dryžuotumas. Pilvas ir pauodegys bei kūno šonai balsvi ar balti. Šonai ir iš dalies krūtinė išilgai tamsiai dryžuoti. Juostelės skersai sparnus šviesios. Kakta raudona. Smakras juodas. Pusiaujas kiek šviesesnis už nugarą ir gali būti truputį dėmėtas. Rudens apdaru turi gelsvai rudą atspalvį.
Patinai nuo patelių skiriasi raudonomis krūtine ir pilvo viršutine dalimi. Kai kada jie turi rožinį atspalvį pusiaujuje. Tačiau būna patinų, neturinčių raudonos spalvos apdare. Tai daugiausiai jauni, pirmamečiai paukščiai.
Jaunikliai panašūs į suaugusius, bet tamsesni, intensyviau dryžuoti ir apdare neturi raudonos spalvos. Išsišėrę beveik nesiskiria nuo suaugusių.
Nuo suaugusių geltonsnapių čivylių rudens apdaru skiriasi raudonos spalvos kakta ir juodu smakru.
Mūsų krašte saptinkami dviejų porūšių paukščiai. Vyrauja C. f. flammea, perintis daugiausiai Skandinavijos šalyse (jau aprašytas).
Pietvakarių Skandinavijoje ir centrinėje Europoje bei Britanijoje aptinkami C. f. cabaret porūšio paukščiai. Jie skiriasi šiek tiek mažesniu dydžiu ir svarbiausia – gelsvai rudu atspalviu, kuris ypač pastebimas krūtinės šonuose ir viršutinėje dalyje.
Balsas
Bendravimo frazės "če-če…", "čeeii", "čiv" ir pan. Giesmę sudaro panašių frazių kombinacija ir papildomai minkštai tariama trelė "trrrrrr".