Buveinė
Veisimosi buveinė – beveik visai atviras kraštovaizdis: šiaurėje panašus į tundrą, o pietuose – miškastepė ar tiesiog stepė (arealas nevienalytis). Palyginti su kitais kikilinių šeimos paukščiais daugiausiai laiko praleidžia ant žemės. Traukimo metu aptinkamas įvairiose vietose, bet dažniausiai laukuose.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Kadangi sunku atpažinti, ištirtas nepakankamai. Turimais duomenimis, retas.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Gerokai mažesnis už naminį žvirblį. Panašiausias į čivylio patelę. Snapas trumpesnis ir bukesnis, didelę metų dalį (žiemos apdaru) gelsvas (čivylio toks nebūna niekada). Smakras ir gerklė vienspalviai (čivylių – dryžuoti). Būtina atkreipti dėmesį, kad, kaip ir čivyliai, geltonsnapiai čivyliai turi šviesias dėmeles sparnuose didžiųjų plasnojamųjų plunksnų srityje.
Suaugęs patinas veisimosi apdaru nuo čivylio patelės skiriasi tamsesniu ir dryžuotesniu viršumi ir šviesiai rusvu antuodegiu.
Patelė panaši į patiną, bet jos antuodegis tokios pat spalvos kaip ir nugara. Nuo čimčiakų skiriasi tuo, kad neturi raudonos spalvos kaktoje ir juodo smakro. Nuo čivylio patelės labiausiai skiriasi ryškesniu viršaus tamsiu dryžuotumu, ryškesniu gelsvai rudu bendru apdaro atspalviu, vienspalve gerkle ir ryškesne šviesia juostele skersai sparnų.
Traukimo metu ir žiemą mūsų krašte minta įvairių augalų sėklomis. Jauniklių racione esti ir vabzdžių.
Traukimo metu aptinkamas tiek vienarūšiuose, tiek ir mišriuose būriuose.
Balsas
Giesmė paprastesnė nei čivylio. Bendravimo balsai "črrii", "čviit", "čii", "čuurrli" ir pan.