Buveinė
Veisimosi buveinė – vidutinio amžiaus ir seni eglynai ar mišrūs miškai su eglių priemaiša. Rudenį ir žiemą aptinkami įvairiuose miškuose, bet gausiau alksnynuose.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Stebimas visur, bet Pietų Lietuvos pušynuose veisimosi metu retokas. Žiemą dažnas ir aptinkamas visur, tačiau ne kasmet vienodai gausiai.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Daug mažesnis už naminį žvirblį ir pastebimai didesnis už pilkąją pečialindą paukštis. Gamtoje lengviausiai atpažįstamas iš būdingų bendravimo balsų, charakteringo elgesio bei apdaro, kuriame vyrauja geltona, žalia ir juoda spalvos. Patinas lengviausiai skiriasi iš juodu viršugalviu ir smakru. Patelės apdaras mažiau kontrastingas. Rudens-žiemos apdaru skiriasi nedaug, bet dėl to, kad šviežios dengiamosios plunksnos turi rudesnius kraštus, visas apdaras yra kiek blyškesnis. Ypač tai pastebima patino apdare, nes jo viršugalvis tampa ne taip intensyviai juodas.
Jaunikliai neturi suaugusiems individams būdingos žalsvai geltonos spalvos. Tuomet apdaro išilginis tamsus dryžuotumas ypač krenta į akis. Išsišėrę rudenį įgauna suaugusiems būdingas spalvas.
Nuo panašiausių žaliukių skiriasi mažesniu dydžiu ir juodos spalvos apdaro elementais (žaliukė apdare juodos spalvos neturi).
Maitinasi daugiau augaliniu maistu nei kiti kikilinių šeimos paukščiai. Jauniklių didelę raciono dalį sudaro vabzdžiai.
Išskyrus veisimosi laikotarpį, laikosi būreliais. Paukščiai būrelyje nuolat palaiko garsinį ryšį. Iš bendravimo balsų ir paukščių dydžio rūšis atpažįstama lengvai.
Balsas
Bendravimo balsų keletas: "psiuilii", "tiliii", "pijiii". Dažnai kartoja frazę "civi-civi-civi-ciii". Pabaidyto būrelio paukščiai nuskrenda tankiai čiauškėdami "tetute...". Be to, ši frazė girdima ir paukščių būreliui maitinantis. Ypač esti garsūs pavieniai skraidantys paukščiai (taip pat ir veisimosi metu).
Giesmė sudėtinga, sudaryta iš įvairiausių aukštų, skubiai tariamų trelių, tarp kurių įpinami ir bendravimo balsai "psiuilii", "tiliii", "pijiii". Gieda dažniausiai tupėdami medžių viršūnėse bei skrisdami.