Buveinė
Įvairūs šviesūs miškai. Pirmenybę teikia lapuotynams ir mišriems miškams. Peri ir nedidelėse giraitėse agrariniame kraštovaizdyje.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Paplitusi visur. Įprasta, bet niekur nėra dažna. Atrodo, kad gausa mažėja.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Varnėno dydžio. Labai spalvinga ir primena atogrąžų paukščius. Atpažįstama iš išskirtinio apdaro, būdingų bendravimo balsų ir giesmės. Panašių paukščių, su kuriais ją būtų galima supainioti, mūsų regione nėra.
Patinėlis gamtoje atpažįstamas iš vyraujančios ryškiai geltonos spalvos. Sparnai ir uodega, išskyrus jos kampus, juodi. Juostelė nuo akies iki snapo pamato taip pat juoda. Patelės viršus žalsvai gelsvas. Sparnai žalsvai pilki ar juosvi, tamsūs. Apačia balsva su žalsvu atspalviu ir išilginiais tamsiais dryželiais. Patelių apdaras varijuoja. Kai kurios panašesnės į patinus ir jų apačia gali būti mažai dryžuota – beveik vienspalvė.
Jaunikliai panašūs į tamsios formos pateles, bet jų apdaras dar blyškesnis ir turi mažiau geltonos spalvos. Jų snapas tamsus (suaugusių – raudonas).
Vienmečiai patinai taip pat labiau panašūs į pateles, bet turi daug geltonos spalvos apačioje (ypač krūtinėje ir pilvo srityje).
Minta daugiausiai vabzdžiais ir voragyviais, kuriuos renka lajoje. Ypač mėgsta drugių vikšrus, taip pat ir plaukuotus – kitų paukščių nemėgiamus. Lesa uogas.
Balsas
Giesmė labai specifiška, garsi ir melodinga, primenanti fleitos garsus – "fi-tiu-liju" ar "fiu-liu". Bendravimo balsai – frazės "čr-r-r", "jek-jek-jek" bei katės kniaukimą primenanti frazė.