Buveinė
Labai įvairi. Veisimosi metu įsikuria visokiausiuose retuose miškuose su aikštelėmis, pamiškėse palei pievas ir vandens telkinius. Nevengia gyvenviečių, sodybų, nuošalesnių parkų, ekstensyvių sodų. Kitu metu klajoja po įvairiausias vietas ir telkiasi ten, kur randa prieinamo maisto.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Aptinkamas visame krašte. Vienas iš įprastų paukščių. Žiemos metu dažniausiai matomi pavieniai paukščiai, o kai kuriasi metais (lengvomis žiemomis) net būriais.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Truputį didesnis už varnėną ir juodojo strazdo dydžio.
Galva, sprandas, nugaros apačia ir antuodegis šviesiai pilki. Krūtinė, gerklė ir pagurklis rusvai gelsvi, tamsiai dėmėti. Pilvas balsvas. Nugara rusvai rudos spalvos.
Patelės apdaras labai panašus į patino, bet truputį blankesnis. Jos pilka spalva turi šiek tiek rudesnį atspalvį, krūtinės rusvai gelsva spalva ne tokia ryški. Sezoniniai suaugusių paukščių apdaro skirtumai menki. Tiesiog žiemos apdaras yra truputį blyškesnis. Snapas kiek patamsėja.
Nuo dydžiu panašaus amalinio strazdo labiausiai skiriasi juoda uodega, tamsesne krūtine (iš toliau), ruda nugara, giesme ir bendravimo bei nerimo balsais. Reikia atkreipti dėmesį, kad abiejų rūšių sparnų apačia balta.
Jaunikliai panašūs į suaugusius, tik jų viršus rudas, dėmėtas. Nuo kitų strazdų nesunkiai galima atskirti iš juodos uodegos.
Rudenį jaunikliai įgauna suaugusių apdarą.
Peri pavieniui ir nedidelėmis padrikomis kolonijomis. Minta bestuburiais, kuriuos renka daugiausiai nuo žemės. Vasaros pabaigoje, rudenį ir žiemą daug lesa uogų, sultingų vaisių.
Balsas
Triukšmingas. Dažniausiai veisimosi metu girdimi pavojaus ar nerimo balsai – "trrr-trrr-trr…" ir "čak-čak…". Bendravimo balsas būriuose (dažniausiai girdimas rudenį) – "psii-psii…". Giesmė sudėtinga, bet tyli. Ji mažiau melodinga ir daug joje įvairių čerškėjimą, girgždėjimą primenančių garsų. Giesmė mažiausiai melodinga, paprasčiausia iš visų šalyje aptinkamų strazdų. Gieda medyje ir skrisdamas. Tupėdamas kiek nuleidžia sparnus ir pakelia uodegą. Apskritai tuoktuvių giesmę gieda trumpai – tik veisimosi sezono pačioje pradžioje.