Buveinė
Per Lietuvą skrendančių paukščių perėjimo buveinė – šiaurinė tundra. Mėgsta vietas su raižytu reljefu. Perskrisdamas sustoja laukuose.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Matomas visur, bet dažniau atviruose plačiuose laukuose. Negausus.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Maždaug dirvinio vieversio dydžio. Bet kokiu metų laiku paukštį apžiūrinėjant jis atpažįstamas iš savito galvos ir kaklo apdaro, kur vyrauja geltona ir juoda spalvos.
Veisimosi apdaras ypatingas. Vienas iš nedaugelio paukščių, kuris galvos šonuose turi du "ragelius", todėl gerai matomą paukštį pažinti veisimosi buveinėse nesudėtinga. Patinėlio apdaras truputį kontrastingesnis, viršugalvis rudesnis, "rageliai" didesni. Patelės viršugalvis tamsesnis. Ji truputį smulkesnė už patinėlį.
Jaunikliai paukščiai išsišeria iki tikrosios migracijos, ir jaunų nesubrendusių paukščių apdaras tampa panašus į suaugusių. Vis dėlto nesubrendę paukščiai truputį blyškesni, tačiau per Lietuvą traukiančių paukščių amžiaus rudenį nustatyti lauko sąlygomis beveik neįmanoma. Vis dėlto nesubrendusios patelės mažesnės už kitus traukiančius paukščius, jų juoda dėmė skruoste taip pat mažesnė, juostelė tarp akies ir snapo ne juoda (kaip suaugusių), bet pilka.
Balsas
Traukiantys paukščiai būrelyje ryšį palaiko aukšto tono cypčiojimu "psii-psii" ar "si-si-siii".