Buveinė
Sausi pušynai ir mišrūs miškai – ypač aikštės, plynos kirtavietės, elektros trasos ir kitokios atviros vietos bei nesusivėrę jaunuolynai.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Tinkamose buveinėse paplitusi visur. Įprasta.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Mažesnė už dirvinį vieversį, bet išvaizda labai į jį panaši. Šiek tiek panaši ir į miškinį kalviuką. Dažniausiai girdima jos būdinga giesmelė ar ją pasiseka pamatyti iš labai toli – skrendančią ir giedančią dangaus žydrynėje. Mat ji dažniausiai gieda skrisdama – tuoktuvių skraidymų metu.
Viršus pilkai rusvas su šviesiomis ir tamsiomis dėmelėmis. Apatinė pusė balsva su tamsiomis dėmelėmis krūtinėje.
Nuo panašaus dirvinio vieversio skiriasi trumpesne uodega, dviem balsvomis ir jų apsupta juoda dėmele sparnuose (matomos paukščiui tupint) ir baltu uodegos galu (dirvinio vieversio balti uodegos kraštai), tamsiais sparnų kraštais mažųjų plasnojamųjų plunksnų srityje, platesniais sparnais, baltais sparnų viršutinių dengiamųjų plunksnų kraštais (didžiųjų plasnojamųjų plunksnų srityje).
Nuo miškinio kalviuko, gyvenančio panašioje buveinėje, labiausiai skiriasi kompaktiškesniu kūnu, vienspalviais kūno šonais pilvo srityje, dviem baltomis ir juoda dėmelėmis sparno krašte ir daug trumpesne uodega.
Skirtingų lyčių paukščių apdaras vienodas. Rudens apdaras labai panašus į veisimosi, bet truputį rusvesnis, rudesnis.
Jaunikliai paukščiai labai panašūs į suaugusius, tik jų viršus, kaip ir daugumos žvirblinių paukščių, dėmėtesnis, raibas.
Daugiausiai laikosi ant žemės, bet tupia ir į medžius. Maitinasi ant žemės augalų dalimis ir vabzdžiais.
Balsas
Giesmė nesudėtinga, bet melodinga. Tai frazės "li-li-li…", "liu-liu-liu…", "cli-cli-cli…" ir pan. Skirtingos frazės giedamos viena paskui kitą su nedideliais intervalais. Frazė kartojama 10–15 kartų ir tonas žeminamas. Gieda skraidydama tuoktuvių skrydžius, o rečiau tupėdama medžio viršūnėje.