Buveinė
Didelių ir vidutinio dydžio miškų vidutinio amžiaus ir senų lapuočių bei mišrių lapuočių-spygliuočių medynai. Pirmenybę teikia drėgnoms vietoms ir medynams palei vandens telkinius.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Paplitęs visame krašte. Neretas.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Naminio žvirblio dydžio. Nors išvaizda panašus į kitus marguosius genius, bet skiriasi dydžiu.
Apdaras margas, vyrauja balta, juoda bei raudona (tik patino) spalvos. Ypač krenta į akis baltais skersiniais dryžiais išmarginta nugara. Pauodegys baltas. Kūno šonai ir pilvas balsvi, išmarginti pailgomis juosvomis dėmėmis. Polėkis banguotas. Suaugęs patinas panašus į patelę. Skiriasi raudonu viršugalviu. Patelės kakta balsva, o viršugalvis juodas.
Jaunikliai paukščiai panašūs į suaugusius. Atskiriami iš mažiau kontrastingo apdaro. Juoda spalva esti su rudu atspalviu.
Pirminis uoksinis paukštis. Lizdus įsirengia dažniausiai minkštuosiuose lapuočiuose (ypač drebulėse) iškaltuose uoksuose. Perėti kasmet kala naujus uoksus. Minta daugiausiai įvairiais vabzdžiais, kuriuos, skirtingai nuo kitų rūšių genių, renka nuo medžių žievės, smulkių šalelių ir net lapų. Kala tik sutrūnijusią medieną ir stambių žolinių augalų (kiečių, varnalėšų, nendrių) sausus stiebus.
Balsas
Tuoktuvių balsas – margiesiems geniams būdingas tankus kiksėjimas "ki-ki-ki…". Jis tylesnis ir aukštesnių tonų nei didžiojo genio. Tarškinimas taip pat tylesnis nei didžiojo genio. Trelės ilgesnės ir atliekamos tankiau. Jauniklių balsai prieš jiems išskrendant iš uokso girdimi nuolat.