Buveinė
Pusiau atviras kraštovaizdis – ganyklos, krūmynai, medžių grupės. Mėgsta upių pakrantes. Didelių miškų vengia.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Ne kasmet aptinkamas įvairiose šalies vietose.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Maždaug varnėno dydžio labai spalvingas pietinių kraštų paukštis ilga uodega ir snapu, labai smailais trikampiškais sparnais. Dėl ypatingos išvaizdos ir elgesio mažai painiojamas su kitais paukščiais.
Apdare vyrauja šviesiai mėlyna, tamsiai raudona, geltona ir ruda spalvos. Vidurinės vairuojamosios plunksnos ilgos ir į galą nusmailėjusios.
Patinas dydžiu ir apdaru labai panašus į patelę, bet truputį už ją didesnis. Patelės kakta žalsva (patinėlio – balsva). Apskritai beveik visas patelės apdaras su žalsvu neryškiu atspalviu.
Jaunikliai paukščiai mažiau spalvingi. Jų viršus pilkai žalsvas, o apačia žalsvai melsva. Uodegos vidurinės plunksnos labai nedaug ilgesnės už kitas (suaugusių – pastebimai daugiau).
Dažniausiai matomas tykojantis skraidančių vabzdžių, kuriuos gaudo ore. Tykojimo vieta pasirenka medžių viršūnes (ypač sausas šakas), elektros laidus ir kitokias atviras vietas. Mėgsta laikytis grupelėmis. Lizdus suka dažniausiai stačiuose skardžiuose išraustuose urveliuose. Pietiniuose kraštuose peri kolonijomis.
Skraido banguota trajektorija, kartais gana aukštai. Periodiškai tankiai plasnoja ir sklendžia (panašiai kaip ir langinės kregždės).
Balsas
Bendravimo balsai paukščių grupėje girdimi nuolatos. Tai trumpos frazės "prriut", "kriu-kriu" ar "črriu".