Buveinė
Peri įvairiuose miškuose, ypač mišriuose vidutinio amžiaus. Mėgsta pamiškes ir didesnio ploto laukų giraites. Maitintis skrenda į laukus.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Paplitęs visame krašte, bet dažnesnis žemdirbystės rajonuose. Seniau buvo dažnas ar įprastas. Pastaruosius du dešimtmečius gausa buvo labai sumažėjusi.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Daug mažesnis už naminį karvelį. Panašaus dydžio kaip pietinis purplelis. Daugelio pažįstamas iš būdingo balso ir savotiško maitinimosi elgesio, ypač vasarai įpusėjus, kai atskrenda į pakeles pasirinkti smulkių akmenėlių bei tupinėja laukuose ant elektros laidų ir yra dažniau matomi. Tuomet laikosi nedidelėmis grupėmis ir pavieniui. Gana atsargus ir greitai pasibaido.
Nuo panašiausio pietinio purplelio labiausiai skiriasi oranžinio rudumo sparnais, nusėtais juosvomis dėmelėmis, ir kitokia dėme kakle. Iš viršaus skrendantis (pvz., kylantis nuo žemės ir nuskrendantis) atrodo tamsesnis už pietinį purplelį: sparnų galai (plaštakos sritis) tamsūs (pietinio – smėlio spalvos), sparnų dengiamosios plunksnos ryškaus oranžinio rudumo (pietinio viršus šviesiai pilkas), uodegos kraštai (išskyrus perskirtą baltą juostą uodegos gale) – juodi (pietinio – šviesiai pilki).
Jaunikliai paprastieji purpleliai blyškesnių spalvų. Neturi suaugusiems būdingos oranžinio rudumo spalvos ant sparnų (ją įgauna žiemavietėse). Taip pat neturi dryžuotos dėmės kaklo šone. Jų kojos pilkos (suaugusių – rusvos).
Paprastojo purplelio jaunikliai labai panašūs į jauniklius pietinius purplelius, bet gali būti nesunkiai atskiriami iš jau nurodytų suaugusiems paukščiams būdingų uodegos skirtumų. Be to, paprastųjų purplelių uodega trumpesnė, o kūno viršus išmarginyas baltais dryželiais (šviesūs sparno dengiamųjų plunksnų galai).
Balsas
Burkuoja specifiniu balsu "turrrrrrrr, turrrrrrrrr, turrrrrrr" arba "tur-turrrrr, tur-turrrrr". Frazes kartoja keletą kartų.