Buveinė
Veisimosi metu – uolėtos jūrų pakrantės. Kitu metu – priekrantė ir atvira jūra.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Rudenį ir žiemą išimtinai stebimas Lietuvos teritoriniuose Baltijos jūros vandenyse. Apyretis.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Truputį didesnis už didžiąją antį. Išimtinai jūrinis paukštis, kuris maitinasi vien jūroje. Skrisdamas labai tankiai plasnoja sparnais. Kūnas masyvus. Sparnai labai siauri. Juos paukštis taip pat naudoja irtis nardydamas po vandeniu. Panašus į storasnapį narūnėlį (U. lomvia). Lengviausia šiuos paukščius atskirti pagal snapą. Laibasnapio narūnėlio snapas ilgas, plonas ir vienspalvis (suaugusio storasnapio narūnėlio su šviesia juostele šone). Skirtingų lyčių paukščių apdaras panašus ir jų gamtoje nustatyti neįmanoma.
Žiemos apdaru suaugusio paukščio viršus juodas. Apatinė pusė, taip pat ir dalis skruostų balti. Šonų dryžuotumo intensyvumas varijuoja. Pripažinta, kad Baltijos laibasnapiai narūnėliai palyginti mažai dryžuotais šonais. Laibasnapio narūnėlio akis yra beveik ties baltos ir juodos spalvų riba, o nuo akies baltu skruostu link sprando eina juoda siaura juostelė. Kadangi jūroje paukščių stebėjimas sudėtinga, laibasnapį narūnėlį kai kada sudėtinga atskirti nuo alkos. Svarbu prisiminti, kad alkos snapas labai aukštas.
Kadangi vasaros (veisimosi) apdarą dalis paukščių įgauna anksti (pietinėse jūrose jau gruodžio–vasario mėnesiais), tikėtina, kad gali būti matoma paukščiai ir veisimosi apdaru, kuris panašus į žiemos. Svarbiausias skirtumas, kad visa galva, kaklas ir krūtinės viršutinė dalis yra labai tamsiai rudos spalvos. Kai kurie paukščiai (apie 25%) turi nuo akies link sprando nutįsusią baltą siaurą juostelę. Jų akis juosia baltas, labai siauras, bet kontrastingas ir todėl iš toli matomas žiedelis.
Jaunikliai panašūs į suaugusius žiemos apdaru, bet jų šonai nedryžuoti. Jų snapas esti pastebimai trumpesnis nei suaugusių.
Daug šių paukščių Baltijos jūroje žūsta žvejų statomuose tinkluose.
Balsas
Labai tylus paukštis. Paukščių turguose girdimos frazės "arrr" arba "errr".