Buveinė
Peri miške palei vandens telkinius. Traukimo metu aptinkama dumbluotose ir smėlėtose pakrantėse bei seklumose.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Aptinkama traukimo metu. Reta.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Apytikriai varnėno dydžio trumpakojis tilvikas. Labai svarbus skiriamasis požymis – santykinai ilgas ir truputį riestas snapas. Kūno forma labai primena krantinį tilviką, bet už jį daug didesnis. Retkarčiais, kaip ir krantinis tilvikas, kilnoja užpakalinę kūno dalį.
Suaugusių paukščių viršus ir krūtinė šviesiai pilki. Apačia balsva ar balta. Kojos oranžinės. Priglaustų prie kūno sparnų priekyje (plaštakos ir dilbio sandūroje) matoma juosva dėmelė.
Veisimosi metu išilgai kūno pečių plunksnose matoma juoda juostelė. Snapas juodas, o rudens-žiemos apdaru – su oranžine dėme ties pamatu.
Skrendant matomi sparnų dilbio srities kraštai (mažųjų plasnojamųjų plunksnų galai) balti ar bent daug šviesesni už bendrą viršaus foną. Tuo panaši į raudonkojį tuliką, tačiau terekijos antuodegis ir uodega vienspalviai – pilki (raudonkojo tuliko antuodegis ir net dalis nugaros baltos spalvos).
Minta daugiausiai bestuburiais, bet perėjimo vietose sulesa ir šiek tiek sėklų. Maisto ieško dažniausiai ties vandens ir sausumos riba.
Neretai laikosi mišriuose būriuose su kitais tilvikais, bet dažnai matomi ir pavieniai paukščiai.
Balsas
Šaukiamasis ir nerimo balsai - garsūs "chiiit-chiiit…" ar "vedj-vedj-vedj" arba "chididi-chididi". Tuoktuvių giesmė – monotoniškas šaukinys "kurrrjuuu-kurrrjuuu", girdimas tuoktuvių skraidymų metu.