Buveinė
Peri aukštapelkių pakraščiuose, miško raistuose, prie miško ežerėlių, upelių, išeksploatuotuose durpynuose. Traukimo metu aptinkamas atvirose dumbluotose ir smėlėtose vandens telkinių pakrantėse bei seklumose.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Perinti populiacija nedidelė, bet randamas beveik visuose rajonuose. Traukimo metu tinkamose buveinėse įprastas.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Truputį mažesnis už varnėną. Siluetas labai panašus į raudonkojo tuliko, bet už jį maždaug trečdaliu mažesnis. Išvaizda taip pat panašus į brastinį tilviką, bet už jį šviesesnis ir dėmėtesnis. Uodegos baltos ir juodos juostelės siauros, o brastinio tilviko juodos juostos daug platesnės. Šviesūs "antakiai" tęsiasi nuo snapo iki pakaušio (brastinio tilviko tik nuo snapo iki akies).
Susijaudinęs linguoja (dažnai sakoma – kilnoja uodegą) panašiai kaip krantinis tilvikas. Skrendant sparnų apačia balsva (brastinio tilviko – juoda). Baltas antuodegis su kūno viršumi nesudaro tokio kontrasto, kaip brastinio tilviko.
Suaugusio paukščio veisimosi apdaru pilkai rudas viršus netaisyklingai išmargintas stambiomis šviesiomis ir tamsiomis dėmėmis. Skirtingai nei brastinio tilviko, viršaus dėmės stambokos. Rudens apdaru viršus šviesesnis, pilkesnis. Krūtinė beveik nedėmėta.
Jauniklių viršutinė pusė daug dėmėtesnė nei suaugusių, krūtinė dryžuotesnė.
Minta daugiausiai bestuburiais, ypač vabzdžiais, kuriuos renka braidydamas seklumose. Kartais braido giliai, todėl net atrodo, kad plaukioja.
Laikosi dažniausiai nedidelėmis grupelėmis, bet geriausiose mitybos vietose gali susitelkti į gana didelius būrius.
Balsas
Šaukiamasis balsas - "fi-fi" ir "gi-gig". Nerimo balsas – aštrus "tjek-tjek". Tuoktuvių balsas labai melodingas ir primena ligutės giesmelę "vit-vit-vit-tlia-tlia-tlia".