Buveinė
Peri miške palei pelkes ir vandens telkinius. Traukimo metu aptinkamas dumbluotose ir smėlėtose vandens telkinių pakrantėse bei seklumose.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Aptinkamas visame krašte. Traukimo metu tinkamose buveinėse įprastas ir vienas dažnesnių tilvikų.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Didžiausias iš tulikų. Kiek mažesnis už karvelį.
Snapas ilgas ir šiek tiek užriestas į viršų. Uodega labai šviesi. Kojos žalsvos. Iš toliau atrodo turintis pilką viršų ir balsvą galvą bei kaklą.
Suaugusių paukščių veisimosi apdaru rudai pilkas viršus dėmėtas – išbertas rudomis ir juodomis dėmėmis. Apačia balsva. Galva, krūtinė ir kūno šonai tamsiai dryžėti.
Suaugę paukščiai rudens apdaru daug šviesesni. Viršus šviesiai pilkas. Kaklo priekis ir krūtinės vidurys baltos spalvos. Jų apačia balsva, išskyrus neryškiai dryžuotus krūtinės šonus.
Jaunikliai daug tamsesni už suaugėlius žiemos apdaru. Jų viršus pilkai rudas. Dengiamųjų plunksnų krašteliai šviesūs. Šios šviesios dėmelės labai mažos. Krūtinė ir kaklas ryškiai dryžuoti.
Skrendantį iš viršaus labai sunku atskirti nuo kūdrinio tilviko (didesnis, ilgesniu snapu). Nuo tamsiojo tilviko skiriasi šviesia uodega, baltu antuodegiu ir kyliška balta dėme nugaroje (tamsiojo tilviko uodega ir antuodegis tamsūs, nugaros balta dėmė nedidelė, cigaro formos). Nuo raudonkojo tuliko skiriasi vienodai tamsiu sparnų viršumi (raudonkojo tuliko dalis sparnų balta).
Balsas
Šaukiamasis balsas - garsus "dju-dju" ar "tiuv-tiuv". Tuoktuvių giesmė panaši į raudonkojo tuliko ir girdima tuoktuvių skraidymų metu. Tai garsi, lėtai giedama frazė "tjuvu-tjuvu…" ar "tjulju-tjulju…".