Buveinė
Peri šlapiose ir drėgnose pievose, atvirose pelkėse. Traukimo metu aptinkamas atvirose dumbluotose ir smėlėtose pakrantėse bei seklumose.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Nepakankamai ištirta rūšis. Dažniau registruojama tik pastaraisiais metais.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Smilginio strazdo dydžio. Už raudonkojį tuliką mažesnis. Palyginti su panašaus dydžio tilvikais, jo snapas trumpas, o kojos ilgos ir plonos, blyškiai žalsvos. Paukščiui skrendant jos gerokai išsikiša už uodegos. Balta juostelė nuo pusiaujo siekia nugaros pradžią (ilgesnė nei kitų panašių tilvikinių paukščių).
Suaugusio paukščio veisimosi apdaru viršus pilkai rudas, išbertas neryškiomis juosvomis dėmelėmis. Apačia balsva. Krūtinė ir kūno šonai dryžuoti arba nusėti juosvomis dėmelėmis.
Suaugusio paukščio rudens apdaru viršus vienodai šviesiai pilkas (šviesesnis ir vienodesnis nei veisimosi metu). Apačia balta. Galvos šonai, kakta, sprandas balsvi, truputį išmarginti tamsesnėmis dėmelėmis. Ryškūs balti "antakiai". Šiuo apdaru labai panašus į žaliakojį tuliką, nuo kurio skiriasi trumpesniu snapu ir ryškesniais "antakiais".
Jauniklio viršutinė pusė daug tamsesnė nei suaugusio. Labai panašus į žaliakojo tuliko
jauniklį. Lauko sąlygomis skiriasi tik baltesniu krūtinės viduriu ir gerkle.
Minta vabzdžiais, moliuskais ir vėžiagyviais, kuriuos renka braidydamas seklumose.
Dažnai laikosi mišriuose būreliuose su kitų rūšių tilvikiniais paukščiais.
Balsas
Šaukiamasis balsas ne veisimosi ir traukimo laikotarpiu primena frazę "tju" ar "tiv". Nerimo balsas – aštrus "tjek-tjek". Tuoktuvių balsas - labai melodingas ir lėtas "tjutju, tjutju …".