Buveinė
Peri miškatundrės, tundros ir taigos pelkėse. Traukimo metu aptinkamas atvirose dumbluotose ir smėlėtose pakrantėse bei seklumose.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Aptinkamas visame krašte, bet dažniausiai aptinkami pavieniai paukščiai. Negausus.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Didesnis už smilginį strazdą ir taip pat šiek tiek didesnis už panašų raudonkojį tuliką. Skirtingai nei raudonkojo tuliku, tamsiojo tilviko rausvas tik posnapio pamatas.
Veisimosi apdaru suaugę paukščiai atrodo juodi su neryškiomis šviesiomis dėmelėmis viršuje ir kūno šonuose. Kojos juodos. Šiuo apdaru su raudonkoju tuliku nesupainiojami.
Po veisimosi laikotarpio šeriasi (Lietuvoje jau liepos pabaigoje ir rugpjūčio mėnesį) ir įgauna labai skirtingą šviesų (rudens-žiemos) apdarą. Tuomet viršus yra pilkas, o apačia balsva, nedėmėta. Balti "antakiai" ir juoda juostelė tarp akies ir snapo ryškūs. Kojos raudonos. Nuo raudonkojo tuliko skiriasi šviesesniu viršumi ir šonais, ryškesniu baltu "antakiu" ir ilgesniu snapu bei kojomis.
Jauniklių apačia vienodai dryžuota skersiniu tamsiu raštu. Viršus tamsus, išmargintas smulkiom balsvom dėmelėm. Kojos rusvos ar raudonos. Dėl apačios dryžuotumo ir apskritai tamsesnio apdaro su suaugusiais paukščiais beveik nesupainiojami. Nuo panašių raudonkojo tuliko jauniklių skiriasi pilkesniu apdaru (neturi raudonkojo tuliko jauniems paukščiams būdingo rudo atspalvio), tankiau dėmėtais bei tamsesniais pilvu ir šonais bei ilgesniu snapu.
Balsas
Šaukiamasis balsas - garsus "kriuit", bendras balsas būrelyje – trumpas "kiuk". Tuoktuvių giesmė, girdima tuoktuvių skraidymo metu, garsi ir melodinga.