Buveinė
Veisimosi buveinė – tundros ir taigos atviros pelkės. Traukimo metu aptinkamas dumbluotose ir smėlėtose pakrantėse.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Retas. Dažniau aptinkamas pajūryje rudeninio traukimo metu.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Panašaus dydžio ir išvaizdos kaip griciukas. Skiriasi kiek trumpesnėmis kojomis, šiek tiek trumpesniu snapu. Jo uodega dryžuota (griciuko – juoda). Dalis nugaros – balta (šie du požymiai matomi tik paukščiams skrendant). Sparnuose nebūna išilginių šviesių juostų (žr. griciuko – jos plačios). Snapas veisimosi apdaru – juodas (lyginamos rūšies – su oranžiniu pamatu).
Suaugusio patino apačia veisimosi apdaru yra tamsiai rusva (tamsesnė nei griciuko). Patinas šiek tiek mažesnis ir jo snapas truputį trumpesnis.
Tuo tarpu patelės apačia daug šviesesnė. Jos krūtinė ir kūno šonai šviesiai rusvi, o pilvas baltas. Be to, krūtinė ir šonai išmarginti tamsiomis dėmelėmis. Ir patino, ir patelės snapas juodas.
Suaugusių paukščių rudens apdaru viršutinė pusė ir krūtinė pilkos su rudu atspalviu. Krūtinės šonai kiek dėmėti. Palyginti su griciuku, jų viršus daug labiau nusėtas tamsiomis dėmelėmis. Snapo pamatas esti neintensyviai rusvas, snapo galas juodas.
Jauni paukščiai panašūs į suaugusius rudens apdaru, tik jų viršus daug tamsesnis. Pečių plunksnų kraštai šviesūs ir jie suformuoja šviesius dryželius. Šviesiai gelsvai rusva krūtinė (daug šviesesnė nei jauniklių griciukų) esti taip pat dryžuota – išmarginta tamsesniu raštu. Subręsta ir pradeda perėti ne anksčiau kaip ketvirtais metais.
Balsas
Šaukiamasis balsas ne veisimosi laikotarpiu primena frazę "tve" ar "teve".