Buveinė
Mūsų krašte – pajūrio vandens telkinių pakrantės. Kitur traukimo metu pirmenybę teikia uolėtoms pakrantėms. Perėjimo metu – Arkties kalnuotų vietovių tundra.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Aptinkamas ne kasmet ir negausiai. Didesnė tikimybė pamatyti pajūryje.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Maždaug varnėno dydžio arba kiek didesnis už juodakrūtį bėgiką. Veisimosi apdaru labai panašus į šį tilviką, tik neturi juodakrūčiui bėgikui būdingos juodos dėmės pilvo srityje ir apskritai yra kresnesnis. Taip pat jo kojos kiek trumpesnės, ilgesnė uodega (išlenda iš po sparnų).
Suaugę veisimosi apdaru nuo kitų panašaus dydžio tilvikų (ypač juodakrūčių bėgikų) skiriasi stambiomis juosvomis dėmėmis krūtinėje ir šonuose. Pečių plunksnos apvedžiotos baltai ir rudai.
Žiemos apdaru būdinga vienspalvė tamsiai pilka galva. Nugara ir sparnų viršus taip pat tamsiai pilkos spalvos, tik išmarginti juodomis dėmėmis, todėl atrodo margesni. Apskritai jūrinio bėgiko viršus yra pastebimai tamsesnis nei juodakrūčio bėgiko. Kojos ir snapo pamatas gelsvai oranžiniai (labai svarbus skiriamasis požymis).
Jaunikliai panašūs į suaugusius rudens apdaru. Nuo jų skiriasi didesniu viršaus margumu – rudomis ir baltomis dėmelėmis, kurių neturi suaugę paukščiai, bei mažesnėmis dėmėmis krūtinėje ir kūno šonuose. Nuo panašių jaunų juodakrūčių bėgikų skiriasi gelsvai oranžiniu snapo pamatu ir kojomis.
Balsas
Šaukimo signalas – trumpas garsus, bet švelnus nosingas "kvit" ar "kvit-it".