Buveinė
Lietuvoje – vandens telkinių dumblingi ir smėlingi atviri pakraščiai. Perėjimo metu – tundra, miškatundrė ir taigos pelkės. Mėgsta pelkes ir vandens telkinių pakrantes.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Dažniau aptinkamas vasaros antroje pusėje bei rudenį, t.y. rudeninio traukimo metu. Tinkamose vietose nėra retas.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Apytikriai naminio žvirblio dydžio. Dydžiu labai panašus į mažąjį bėgiką, bet jo kūnas kiek ilgesnis, kojos trumpesnės. Palyginti su mažuoju bėgiku maitindamasis juda lėtai, rečiau baksi snapu į dumblą. Toks Teminko bėgikų elgesys leidžia juos atskirti mišriuose būriuose su mažesniais bėgikais. Besimaitinantys Teminko bėgikai dažnai pakyla lyg kažkieno pabaidyti ir, apsukę ratą kitą, vėl nusileidžia. Šitoks elgesys nebūdingas mažajam bėgikui. Skrendančių paukščių uodegos kraštai balti (mažųjų bėgikų – pilki). Kojos gelsvai pilkos.
Veisimosi apdaru suaugusių paukščių išvaizda varijuoja. Viršutinė pusė esti pilka, bet juodų dėmių ir rudos spalvos kiekis yra nevienodas.
Rudens apdaru viršus ir krūtinė vienodai pilkai rudi. Apačia balta, kaip ir vasarą.
Jaunikliai išvaizda panašūs į suaugusius žiemos apdaru, tik jų kūno viršus tamsesnis ir margesnis (dėl šviesių ir tamsių plunksnų kraštų atrodo lyg būtų žvynuotas).
Minta įvairiais vandens bestuburiais.
Balsas
Šaukimo signalas – garsus kartojamas "tirrr-tirr-tirr".