Buveinė
Traukimo metu – vandens telkinių dumblingos ir smėlingos pakrantės. Perėjimo metu – tundra.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Neretas rudeninio traukimo metu. Dažnesnis pajūrio regione, bet aptinkamas ir šalies žemyninėje dalyje. Pavasarinio traukimo metu apyretis.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Kiek mažesnis už naminį žvirblį. Tai mažiausias pas mus aptinkamas tilvikas. Panašus į Teminko bėgiką. Nuo jo skiriasi pilka uodega (Teminko bėgiko uodegos kraštai balti), o veisimosi metu ir daug rudesniu kūno priekiu. Dažniausiai laikosi būreliais. Nebaikštus. Dažnai matomas mišriuose būriuose su juodkrūčiais bėgikais. Labai judrus ir jo judesiai greitesni nei kitų panašaus dydžio tilvikų. Snapas tiesus, trumpas.
Suaugusio paukščio veisimosi apdaru viršutinėje dalyje vyrauja rusvai ruda spalva su juodomis dėmėmis. Ypač ryškus rudumas galvos ir krūtinės šonuose. Patinai rudesni nei patelės. Apatinė pusė balta. Kojos ir snapas juodi.
Šėrimosi laikotarpis populiacijose labai ištęstas. Rudens apdaru (pradedamas įgyti jau vėlyvą vasarą) viršuje labai sumažėja rudai rusvos spalvos, o pradeda vyrauti pilkšvai rusva.
Visiškai išsišėrus viršus pilkas su pastebimais juodais brūkšneliais (plunksnų stiebeliai juodi). Krūtinės šonai taip pat pilki.
Jaunikliai panašūs į suaugusius rudens apdaru, t.y. jų viršus su aiškiu rudu atspalviu ir išmargintas juodomis dėmėmis. Matomos kelios išilginės baltos juostelės. Ryškūs balti "antakiai". Juoda nekontrastinga juostelė išilgai viršugalvio. Apačia balta. Kojos kaip ir suaugusių – juodos.
Balsas
Šaukimo signalas – trumpas ar keletą kartų kartojamas tylus vienskiemenis "stit" ar "črik".