Buveinė
Veisiasi įvairiuose stovinčiuose ir lėtos tėkmės vandens telkiniuose, ypač ežeruose ir tvenkiniuose. Pirmenybę teikia gausiai žoline augalija apaugusioms – eutrofikuotoms vietoms.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Veisimosi metu dažnas. Vasaros antroje pusėje telkiasi į būrius – vadinamąsias sankaupas. Sankaupos susidaro tik nedaugelyje ežerų – pirmiausia tuose, kuriuose mitybos sąlygos labai geros.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Kūnas masyvus. Uodega trumpa, smaila. Iš vandens kyla sunkokai. Iš pradžių įsibėgėja bėgdamas vandens paviršiumi. Kojų pirštai su plaukiojamosiomis skiautėmis. Plaukiodamas dažnai staigiais judesiais trūkčioja kaklą ir galvą. Nardydamas iškyla iš vandens net pašokdamas. Veisimosi metu agresyvus prieš kitus vandens paukščius, tačiau po veisimosi laikotarpio teritoriją ginti beveik nustoja. Suaugusio paukščio apdaras vienspalvis - matinės beveik juodos spalvos, tik pilvas šviesesnis. Nuo panašios nendrinės vištelės lengviausia atskirti iš baltų snapo ir raginės plokštelės kaktoje.
Jaunikliai yra pilkai rudi, tik galvos šonai, kaklo priekis ir krūtinė pilkai balsvi. Jie neturi baltos raginės plokštelės ir snapas esti tamsokas. Nuo panašių nendrinių vištelių jauniklių lengviausiai atskiriamas iš tamsaus pauodegio.
Vasaros antroje pusėje ir rudenį laikosi būriuose. Kai kur jie esti dideli (pvz., Dusios ežere – tūkstantiniai).
Balsas
Tai garsus "tiok". Nerimo balsas aštrus šūkčiojimas "piks-piks…".