Buveinė
Veisimosi buveinė – tundra. Migravimo ir žiemojimo metu aptinkami didelėse atvirose vietose, dažniausiai dideliuose laukuose.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Aptinkamas visur, bet dažnesnis Vidurio žemumoje.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Kiek didesnis už paprastąjį suopį. Nors į šį labai panašus, tačiau jo apdaras daug šviesesnis. Sklandydamas kaip ir paprastasis suopis sparnus laiko kiek pakeltus. Vis dėlto pagal šiuos požymius gali būti painiojamas su labai šviesiais paprastųjų suopių individais. Skirtingai nei paprastojo suopio, pastaibis iki pirštų plunksnuotas.
Suaugusio paukščio krūtinė kiek tamsesnė, o pilvas – raibesnis, margesnis nei jauno.
Suaugusius skrendančius paukščius nuo paprastojo suopio lengviausia atskirti iš baltos uodegos ir juodos juostos jos gale. Šis požymis matomas tiek iš apačios, tiek iš viršaus. Taip pat svarbus skiriamasis požymis – tamsios dėmės dilbio ir plaštakos srityje.
Patinas kiek tamsesnis už patelę. Ypač tamsesnė gerklė ir krūtinės viršutinė dalis. Patelės uodegos gale išsiskiria dažniausiai tik plati tamsi juosta, tuo tarpu patino – dažniau matomos ir siauros tamsios juostelės.
Skrendantys jaunikliai iš apačios atrodo šviesesni (ypač galva ir kaklas) už suaugusius, bet jų pilvas ir dėmės dilbio ir plaštakos srityje esti tamsesnės, kontrastingesnės. Mažųjų plasnojamųjų plunksnų galai tamsiai pilki, todėl, skirtingai nei suaugusių individų, tamsi juosta sparnų pakraštyje (ypač mažųjų plasnojamųjų plunksnų srityje) esti neryški, nekontrastinga. Iš viršaus jų apdare išsiskiria sviesi dėmė didžiųjų plasnojamųjų plunksnų pamato srityje. Tokios dėmės neturi suaugę paukščiai.
Skrendantis ieškodamas grobio reguliariai tankiai plasnodamas "pakimba" vietoje. Paprastasis suopis rečiau taip elgiasi. Skirtingai nuo daugumos kitų vanaginių būrio atstovų, apsistoję žiemoti paukščiai gina savo teritorijas. Minta daugiausia smulkiais peliniais graužikais.
Balsas
Girdimas tik veisimosi metu. Primena paprastojo suopio balsą.