Buveinė
Jūrų pakrantės, pajūrio vandens telkiniai.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Aptiktas Baltijos jūros priekrantėje.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Analogiško dydžio kaip didysis kormoranas. Kiek didesnis už juodakaklį narą ir masyvesniu snapu. Kakta statesnė. Už geltonsnapį narą kiek mažesnis.
Veisimosi apdaru galva, snapas, dalis kaklo ir viršutinės kūno dalies yra juodos spalvos. Pasmakrėje ir kaklo šonuose dvi siauros baltos juostelės yra išmargintos vertikaliais juodais dryželiais. Viršutinė pusė išmarginta gana taisyklingomis baltomis dėmėmis. Snapą plaukiodamas laiko beveik horizontaliai (labai svarbus skiriamasis požymis, nes geltonsnapis naras jo galą laiko gerokai pakėlęs).
Žiemos apdaru suaugusių paukščių viršutinėje kūno dalyje vyrauja juoda, o apatinėje – balta spalvos. Snapas yra ne vienspalvis: nuo šviesiai pilkos spalvos šonuose iki juodos spalvos gale. Akį supa šviesi siaura juostelė. Siaura juostelė antsnapio viršuje taip pat juoda. Skruoste ir kaklo šone vertikali riba tarp juodo sprando ir baltos kaklo priekinės dalies ryški. Kaklo šonuose dažniausiai išsiskiria tamsi juostelė. Būdinga, kad ją iš viršaus skiria šviesesnė juostelė. Apačioje šios juodos juostelės riba su dryžuotais krūtinės šonais yra kontrastinga ir, esant geroms stebėjimo sąlygoms, lengvai pastebima. Šie požymiai svarbūs norint ledinį narą atskirti nuo juodakaklio ir geltonsnapio narų.
Pirmais metais žiemojantys paukščiai išvaizda labai panašūs į suaugusius, tik rudesnio atspalvio, ypač galva ir kaklas. Apatinės dalies baltumas murzinesnis, o viršutinė dalis šviesesnė ir margesnė, nes nugaros plunksnų kraštai esti gerokai šviesesni. Šviesi juostelė aplink akis ne tokia kontrastinga kaip suaugusių individų. Antrų metų individai dar labiau panašūs į suaugusius, tik apdaras mažiau kontrastingų tonų.
Balsas
Tuoktuvių giesmė girdima tik veisimosi metu. Panaši į juodakaklio naro.