Buveinė
Veisiasi taigos ir miškatundrės vandens telkiniuose. Žiemoja jūrų pakrantėse.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Baltijos jūroje žiemojimo metu negausi. Migracija (ypač patinų) prasideda labai anksti, dar vasaros pabaigoje. Lietuvoje intensyviausios migracijos kelias yra Baltijos jūroje toli nuo kranto. Vidaus vandens telkiniuose aptinkama atsitiktinai.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Tik šiek tiek mažesnė už didžiąją antį. Apdare vyrauja juoda spalva. Uodega smaila, ilgoka, paukščiams plaukiant matoma. Neria dažniausiai kiek pašokdama. Ne veisimosi metu mėgsta laikytis dideliais būriais.
Suaugęs patinas veisimosi metu juodas. Ties snapo pamatu yra nemažas gumbas. Snapo centre net iš toli matoma geltona dėmė. Skrendantis atpažįstamas iš juodos spalvos ir šviesesnių sparnų galų, nes didžiosios plasnojamosios plunksnos yra pilkšvos.
Suaugusi patelė juosvai ruda, tik skruostai ir kaklo viršutinės dalies šonai daug šviesesni. Kakta ir viršugalvis tamsesni. Tuo ji gerokai panaši į šalminės anties patelę. Skiriasi tamsesniu apdaru ir tamsiu snapu.
Jaunikliai labai panašūs į suaugusias pateles, bet jų pilvas daug šviesesnis. Apdaras kiek tamsesnis, rudesnis. Jauni patinėliai pirmąją žiemą įgauna suaugusių patinų išvaizdą, tik jų pilvai lieka balsvi, šviesūs.
Balsas
Gana įvairus. Patinas skambiai švilpčioja tankiai kartojamu "pjū". Jis girdimas tiek tuoktuvių, tiek ir migravimo metu. Patelė kreksi "karr karrr", panašiai kaip kitos nardančiosios antys. Paukščiams skrendant taip pat girdimas garsas, kurį sukelia sparnai.