Buveinė
Įvairūs vandens telkiniai – dažniausiai atviri, seklūs, eutrofiniai su tankia vandens augalija. Pavasario migracijų metu dažniau aptinkama potvynių užlietose pievose, seklumose.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Negausi ar net reta, bet paprastai kasmet matoma didesniuose tinkamuose perėti vandens telkiniuose.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Šiek tiek mažesnė už didžiąją antį. Nuo kitų ančių labiausiai skiriasi ilgu ir į galą platėjančiu snapu bei trumpu kaklu. Ypač pirmasis požymis labai krenta į akis stebint plaukiojančius ar skrendančius paukščius. Sparnai palyginti platūs ir tik šiek tiek siauresni nei didžiosios anties. Dažniausiai laikosi grupėmis ar bent poromis. Nuo vandens kyla lengvai, triukšmingai.
Suaugęs patinas veisimosi metu lengvai atskiriamas nuo kitų ančių iš masyvaus snapo ir puošnaus apdaro. Galva tamsiai žalia (ši spalva pastebima tik iš arti). Snapas juodas. Krūtinė balta, kūno šonai ir pilvas tamsiai rudi. Skrendančio matomas pilkai melsvas sparnų viršus ties jų pagrindu ir tik iš priekio balta link kūno siaurėjančia juostele atribotas žalsvas veidrodėlis.
Poilsio apdaru patinas primena patelę, bet jo kūno šonai rudesni, galva tamsesnė.
Suaugusi patelė panaši į didžiosios anties patelę, nuo kurios lengviausia atskirti iš labai stambaus tamsoko snapo. Skrendanti, be to, skiriasi tamsiu pilvu, kuris gerai kontrastuoja su šviesia sparnų apačia (didžiosios anties patelės pilvas šviesiai pilkas). Neryškus žalsvas veidrodėlis išorės pusėje nėra atribotas balta juostele (plg. su didžiąja antimi). Tik iš labai arti gerai matomos ir pilkai melsvos sparnų dengiamosios plunksnos.
Jaunikliai labai panašūs į suaugusias pateles, tik jų viršus ir kūno šonai daug tamsesni, o pilvas kiek šviesesnis.
Balsas
Girdimas retai. Patinas skleidžia negarsų duslų dažniausiai dviskiemenį garsą, primenantį iš dalies per nosį tariamą "gog-gog, gog-gog". Patelės balsas tylus, bet gana įvairus. Kai kurios frazės panašios į didžiosios anties ar rudagalvės kryklės patelės kreksėjimą.