Buveinė
Vandens telkiniai, dažniausiai atviri, seklūs, dideli. Pavasario migracijų metų dažniau aptinkama potvynių užlietose pievose, seklumose.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Randama perinti ne kasmet. Per Lietuvą migruoja šiaurinių populiacijų paukščiai. Tinkamose buveinėse tiek pavasarį, tiek ir rudenį aptinkama kasmet, nors labai dažna nėra.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Šiek tiek mažesnė už didžiąją antį. Iš kitų ančių išsiskiria grakštumu, labai plonu ir santykinai ilgu kaklu, ilga ir smailia uodega. Šie požymiai greitai krenta į akis tiek paukščiams plaukiojant, tiek ir skrendant. Be to, sparnai ilgi, siauri. Galva nedidelė. Būdingas lytinis, amžiaus bei sezoninis apdaro polimorfizmas.
Nardo retai. Nuo vandens kyla lengvai. Iš žolių gali pakilti beveik vertikaliai į viršų. Skrenda greitai. Nelabai baikšti.
Suaugęs patinas veisimosi metu su kitomis antimis nesupainiojamas. Ypač išsiskiria ilga smaila uodega, ruda galva ir kaklo viršutine dalimi, baltos spalvos krūtine ir dalimi kaklo. Poilsio apdaru labai panašus į patelę, bet sparnų viršus išlaiko patinams būdingą apdarą. Pečių plunksnos esti ilgesnės ir pilkesnės nei patelės.
Suaugusi patelė išvaizda primena didžiosios anties patelę. Labiausiai skiriasi tamsiu snapu, plonesniu ir ilgesniu kaklu, beveik vienspalve pilkai rudos spalvos galva (tuo tarpu didžiosios anties patelės galvos šone matomos šviesi juostelė virš akies ir tamsi – einanti per akį) bei ilgesne ir smailesne uodega.
Jaunikliai labai primena pateles, bet jų viršus tamsesnis. Centrinės vairuojamosios plunksnos dar nebūna pailgėjusios.
Balsas
Patinas tyliai, bet melodingai švilpia "krrij, krrij". Šis balsas panašus į rudagalvės kryklės, bet žemesnis. Tuoktuvių metu patelės balsas panašus į didžiosios anties patelės bei rudagalvės kryklės kreksėjimą ar net varnos kranksėjimą.