Buveinė
Įvairūs vandens telkiniai. Veisiasi sekliose žoliniais augalais apaugusiose vietose.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Perinti randama įvairiose šalies vietose. Reta.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Maždaug varnėno dydžio. Peri nedidelėmis kolonijomis. Minta daugiausiai vabzdžiais. Panaši į juodąją žuvėdrą, bet jos kojos ilgesnės, snapas trumpesnis. Uodega labai nedaug įkirpta. Kojos raudonos.
Veisimosi metu didesnioji suaugusio paukščio kūno dalis yra juodos spalvos. Paukščiui tupint sparnų priekinė dalis ir pauodegys balti. Nugara pilkai juoda.
Skrendančios iš viršaus matoma balta uodega ir antuodegis. Nugara, kaklas ir galva juodi. Iš apačios pilvas, kaklas ir krūtinė bei sparnų dengiamosios plunksnos juodi. Šių požymių pakanka norint ją atskirti nuo baltaskruostės ir juodosios žuvėdrų.
Rudens apdaru, kurį visiškai įgauna maždaug nuo rugsėjo mėnesio, panaši į juodąją žuvėdrą, tik už ją šviesesnė. Krūtinės šonuose neturi juodajai žuvėdrai būdingų pailgų link nugaros nusitęsiančių tamsių dėmių.
Jauniklių apdaras daug tamsesnis už suaugusių. Nuo baltaskruostės žuvėdros jauniklių skiriasi tuo, kad neturi šviesiai rudos spalvos nugaroje. Nuo juodosios žuvėdros skiriasi baltais krūtinės šonais (juodosios žuvėdros krūtinės šonuose yra pailgos, link nugaros nusitęsiančios tamsios dėmės). Antrais metais po žiemos nesubrendę paukščiai į perėjimo vietas paprastai nesugrįžta.
Balsas
Aštrus "kirrik" ar "čirrik". Panašus į juodosios žuvėdros, bet čaižesnis, aštresnis.