Buveinė
Įvairūs vandens telkiniai, ypač eutrofiniai (gausiai apaugę vandens augalija).
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Aptinkama visur, bet tiek perėjimo, tiek ir migravimo metu reta visame savo areale. Pavieniai paukščiai randami žiemojantys Baltijos pajūryje.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Labai nedaug mažesnė už didžiąją antį ir apskritai panaši į šios rūšies paukščių pateles bei patinus poilsio apdaru. Labiausiai skiriasi tuo, kad pilkosios anties patino ir patelės pilvas (gerai matomas paukščiui skrendant) esti baltas ar balsvas (didžiosios anties – pilkas, tamsesnis). Kaip ir daugumai ančių, būdingas lytinis, amžiaus bei sezoninis apdaro polimorfizmas.
Patino veisimosi apdare vyrauja pilka ar pilkai ruda spalvos. Galva su rudu atspalviu. Krūtinė pastebimai tamsesnė. Sparnų dengiamosios plunksnos pailgėjusios, rudos su išilginiais tamsiais dryžiais. Pauodegys ir antuodegis juodi, o pati uodega šviesiai ruda. Snapas pilkas. Skrendančio į akis krenta veidrodėlis, kurio užpakalinė dalis balta, vidurinė – juoda ir priekinė – ruda. Iš toliau stebint balta dėmė veidrodėlyje yra svarbus atpažinimo požymis (ypač skrendančio). Poilsio apdaru patinas labai panašus į patelę. Labiausiai skiriasi sparnais (kurių spalvos beveik nepasikeičia) ir tamsiu antuodegiu.
Patelė labai panaši į didžiosios anties patelę. Skiriasi balsvu pilvu, nedideliu baltu veidrodėliu bei tamsesne kūno užpakaline dalimi (sparnų galai, antuodegis). Jos snapo kraštai oranžinės spalvos. Taip pat panaši ir į smailiauodegės anties patelę. Nuo šios skiriasi trumpesne uodega, oranžiniais snapo kraštais ir trumpesniu kaklu.
Jaunikliai išvaizda labiausiai primena patelę. Skiriasi ryškesne gelsvai ruda viršutine kūno dalimi, kuri labiau kontrastuoja su pilka (šviesesne) galva.
Skrendantys paukščiai esti lieknesni nei didžiosios antys. Jų sparnai siauresni, ilgesni.
Balsas
Gana triukšminga. Patino balsas žemas, trumpas kreksėjimas, kiek primenantis kranklio balsą. Patelė dažniausiai kreksi kiek aukštesniu tonu nei didžioji antis.