Buveinė
Įvairūs vandens telkiniai. Pirmenybę teikia sekliems eutrofiniams telkiniams.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Migracijos metu viena dažnesnių ančių. Vasarą neretai aptinkama pavienių paukščių, o rečiau net jų būriai. Nėra vienos nuomonės, ar šie paukščiai Lietuvoje peri. Kai kurie autoriai mano, kad perėjimo šalyje įrodymų dar stinga. Įprastos veisimosi vietos – taigos ir tundros vandens telkiniai. Latvijoje peri, bet negausi.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Kiek mažesnė už didžiąją antį. Palyginti su kitų ančių galva apvali ir didelė, kaklas trumpas, snapas mažas. Pilvas baltas.
Patino veisimosi apdaras puošnus: galva tamsiai ruda (kaštono spalvos), kaktoje ir viršugalvyje gelsvai oranžinė juostelė, krūtinė pilkai rusva. Likusioji kūno dalis – šviesiai pilkos spalvos, pauodegys ir uodega juodi, o pilvo galas baltas. Poilsio apdaru patinas labiau primena patelę, bet jo apdare vyrauja rusva spalva.
Suaugusi patelė neryškių spalvų. Lengviausia atpažinti iš tamsaus apdaro (vyrauja rusvai ruda, pilka ir juoda spalvos), mažo blankaus su juodu galiuku snapo ir ryškiai balto pilvo.
Jaunikliai panašūs į pateles, bet balta kūno apačia esti kiek dėmėta.
Skrendančias lengviausia atpažinti iš balto pilvo. Suaugę patinai sparnų pamato priekinėje dalyje (sparno dengiamosios plunksnos) turi dideles baltas dėmes.
Balsas
Įvairuoja. Patinas garsiai švilpia "huihu" arba "viv-viviv-vibju". Patelė šaukia panašiai kaip klykuolė ar ausuotasis kragas karkiančiu balsu "rerr rerr" arba "trrr".