Buveinė
Tundra. Migracijų metu aptinkamas visur, taip pat ir ariamuose laukuose, žemažolėse žalienose. Dažniau nei kiti tilvikai aptinkamas sausose vietose.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Užregistruoti vos keli stebėjimo atvejai.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Stambaus strazdo dydžio. Nors siluetu panašus į sėjikus, bet kaklas, sparnai trumpesni, mažesni galva bei snapas. Visuomet turi ryškų šviesų "antakius". Sparno priekinis kraštas plaštakos srityje baltas (požymis matomas paukščiui skrendant).
Suaugęs paukštis veisimosi metu labai puošnus. Patelė kiek kontrastingesnių spalvų, ypač jos apačia. Daugiausiai laiko peri ir jauniklius vedžioja patinas.
Per mūsų kraštą skrenda jau išsišėrę. Žiemos apdaru suaugusių paukščių krūtinė ir kūno šonai pilki. Skersai krūtinę eina siaura balta juostelė. Viršus tamsiai pilkas su rusvai rudomis dėmėmis. "Antakiai" ne grynai balti, kaip veisimosi metu, bet su gelsvai rudu atspalviu.
Jaunikliai panašūs į suaugusius žiemojimo apdaru. Didžiausias skirtumas, kad kūno viršaus dėmėtumas daug ryškesnis. Tamsios dėmės esti tamsiai rudos spalvos. Apatinės pusės dėmėtumas ryškesnis krūtinėje ir kūno šonuose ties pilvo ir pauodegio riba.
Balsas
Veisimosi metu gana tylūs. Patino ir patelės tuoktuvių skraidymų metu girdimi iš toli. Primena spygčiojimus "pit, pit, pit…". Taip pat būdingi migruojančių paukščių bendravimo balsai. Būreliui kylant skristi jie primena frazes "pjiūrr, pjiūrr". Skrisdami palaiko ryšį savotiškai pypsėdami "kvip, kvip".