Buveinė
Peri arktinėje tundroje palei vandenyną ir jo salose. Traukimo metu – įvairūs vandens telkiniai ir žemės ūkio plotai, kur sustoja poilsiui ir maitintis.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Seniau buvo žinoma kaip nereguliariai užklystanti migracijų metu. Pasaulinei populiacijai pagausėjus, pastaraisiais metais pagausėjo ir mūsų šalyje, todėl Vakarų Lietuvoje migracijų metu stebima kasmet, nors nėra gausi.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Pastebimai mažesnė už želmeninę žąsį. Nors kiek panaši į kanadinę berniklę, bet nuo jos labiausiai skiriasi dydžiu (mažesnė), trumpesniu ir storesniu kaklu, didesne balta dėme galvoje (apima net kaktą, akis), juoda krūtine, balta apatine puse ir baltomis bei juodomis skersinėmis juostelėmis išmarginta nugara. Kai kurių paukščių skruostai, kakta ir gerklė yra ne grynai baltos spalvos, o gelsvi. Kūno šonai išmarginti neryškiais baltais ir pilkais dryželiais. Dažniausiai nesiburia į mišrius su kitų rūšių žąsimis būrius.
Jauniklių kūno šonai šiek tiek margi, bet skersinės juostelės, dryželiai neišsiskiria. Juoda kaklo spalva bei balti nugaros dryželiai ne tokie kontrastingi kaip suaugusių. Juodas viršugalvis siekia akį, o tuo tarpu tarp suaugusių individų juodo viršugalvio ir akies yra baltas tarpas.
Paukščiui skrendant krinta į akis ryškus kontrastas tarp balto pilvo ir juodos krūtinės. Iš arčiau gerai matoma ir beveik balta galva. Sparnų viršus ir apačia šviesūs, išskyrus plasnojamųjų plunksnų galus.
Balsas
Skrendant būriui girdimas dažnai choru. Skardus, aukštas vienskiemenis spigus "kau". Šiek tiek primena šuniuko lojimą.