Buveinė
Veisiasi šlapiuose miškuose, vandeningose žemapelkėse, aukštapelkių pakraščiuose. Į priešmigracinius būrius susitelkę paukščiai maitinasi pievose, atvirose pelkėse ir laukuose. Nakvoja tokie būriai aukštapelkėse, atvirose šlapiose vietose, ypač išeksploatuotuose durpynuose.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Tinkamose buveinėse peri visame krašte. Į priešmigracinius būrius susitelkusių paukščių didžiausios nakvynvietės yra Vidurio Lietuvoje.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Aukščiausia iš visų šalyje aptinkamų paukščių. Už baltąjį gandrą gerokai didesnė. Šiek tiek panaši į pilkąjį garnį, ir daugelis šiuos paukščius painioja. Už šį paukštį gervė taip pat daug didesnė.
Apdare vyrauja šviesiai melsvai pilka spalva. Galva ir viršutinė kaklo dalis juodos ir baltos spalvų. Viršugalvyje yra raudona dėmė. Papildomos plasnojamosios plunksnos labai pailgėjusios ir purios. Jos dengia tikrąją uodegą ir paukščio užpakalinė dalis atrodo neįprastai.
Skirtingų lyčių paukščiai turi beveik vienodą apdarą. Tik porai esant kartu galima pastebėti, kad patinėlis šiek tiek didesnis
Suaugusiam paukščiui skrendant matomi juodi sparnų galai. Kaklą ir kojas laiko ištiestas. Būryje paukščiai dažniausiai skrenda išsirikiavę trikampiu ar linija. Pavasarį vyksta įspūdingi porų ir traukiančių būrių tuoktuvių šokiai. Tuomet paukščiai šokinėja, kraiposi, mojuoja sparnais ir pan. Porai šokant, poza su pusiau išskėstais ir nuleistais sparnais būdinga tik patinėliui.
Jauniklių galva ir kaklas rusvai rudi ir neturi ryškių kontrastingų suaugusiems paukščiams būdingų spalvų. Papildomos plasnojamosios plunksnos trumpesnės, todėl "uodega" atrodo maža.
Balsas
Patino tuoktuvių balsas - labai garsus periodiškai kartojamas "krrruuu". Paprastai patelė tuojau patinui atsako panašiu žemesniu šūksniu. Bendravimo signalai, girdimi dažniausiai skrendant, - tai šūkčiojimai "kru-kru)kru". Rudenį jaunikliai akrisdami negarsiai cypauta "čiirp-čiirp".