Buveinė
Įvairūs miškai ir želdiniai su tankiu traku ir/ar pomiškiu.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Paplitusi visur. Dažna. Pavieniai paukščiai lengvomis žiemomis kartais žiemoja.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Labai nedaug mažesnė už didžiąją zylę. Vienas dažniausių mūsų miškų paukščių ir vienas geriausių giesmininkų. Lengviausiai suaugęs paukštis veisimosi metu atpažįstamas iš rusvos kaktos, dalies galvos šonų, gerklės ir krūtinės. Nuo truputį panašaus mažosios musinukės patino skiriasi didesne rusva dėme kūno priekyje (mažosios musinukės patino rusva dėmė apima tik gerklę ir pagurklį). Patino ir patelės apdaras vienodas. Sezoniniai apdaro skirtumai labai nedideli.
Jaunikliai turi strazdų šeimos paukščiams būdingą apdaro raibumą: labiausiai gerklė, pagurklis, krūtinė ir galva bei iš dalies nugara su sparnais yra su iš arti gerai matomomis dėmelėmis. Krūtinėje jau būna matomi rusvai rudos dėmės kontūrai. Rudenį jaunikliai įgauna suaugusiems būdingą apdarą, bet sparnų viršutinės dengiamosios plunksnos dar tebeturi šviesiai gelsvai rusvus kraštus. Šie požymiai yra matomi iki kitų metų vasaros vidurio. Jie leidžia rudenį atskirti suaugusius ir jaunus paukščius, o kitų metų pavasarį ir veisimosi sezono pradžioje – antrų kalendorinių metų paukščius ir senesnius.
Minta smulkiais bestuburiais. Rudenį sulesa smulkių uogų. Lizdus dažniausiai suka ant žemės, bet kai kada užima ir neaukštai esančias dreves bei inkilus. Būdingas elgesio elementas – tupėdama ant žemės ar medžiuose nerimaudama dažnokai sustojusi linksi ir tūpčioja.
Balsas
Nerimo balsas – tarškus ir greitai kartojamas "tik-tik-tik…". Girdima ir ilgesnė nerimo trelė "tiktiktiktik…". Giesmelė tyli, melodinga, be karkiamųjų garsų. Patinas tuoktuvių giesmelę veisimosi sezono pradžioje gieda beveik visą dieną. Vis dėlto aktyviausiai gieda vakare saulei leidžiantis ir nusileidus.